05.07.2019 12:11

Trzy fankluby Michaela Jacksona pozywają twórców "Leaving Neverland" za zniesławienie

Fani Michaela Jacksona wzięli sprawy we własne ręce i pozwali Wade'a Robinsona i Jamesa Safechucka za zniesławienie swojego idola w "Leaving Neverland".

Michael Jackson
foto: DAVE BENETT/ ALPHA/ GLOBE PHOTOS/Globe Photos/East News

Chociaż film dokumentalny o rzekomych ofiarach Michaela Jacksona "Leaving Neverland" ukazał się na początku 2019 roku, nadal budzi emocje i wywołuje dyskusje. Produkcja opiera się na historiach dwóch mężczyzn, którzy w dzieciństwie przyjaźnili się z Królem Popu, a teraz oskarżają go o molestowanie seksualne.

W związku z zarzutami, stacje radiowe zaprzestały emitowania muzyki artysty, a nawet pojawił się pomysł, aby usunąć Jacksona z Rock And Roll Hall Of Fame. I chociaż wokalista nie żyje już od przeszło 10 lat, film sprawił, że nawet niektórzy jego fani diametralnie zmienili o nim zdanie.

Leaving Neverland: Fankluby Michaela Jacksona pozwały twórców

Są jednak i tacy, którzy nadal wierzą w niewinność swojego idola i chcą go bronić. Jak donosi Reuter, trzy francuskie fankluby Michaela Jacksona pozwały mężczyzn oskarżających muzyka mężczyzn za zniesławienie, którego według nich dopuścili się w filmie. Grupy fanów zgodnie twierdzą, że tworząc film, Wade Robinson i James Safechuck popsuli gwieździe wizerunek.

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Sąd rozstrzygnął wieloletni konflikt między Michaelem Jacksonem, a jego menadżerem

Sprawa rozgrywa się we Francji ze względu przepisy dotyczące zniesławienia obowiązujące w kraju nawet po śmierci poszkodowanego. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nie uznają takiego prawa. Orzeczenie w sprawie zostanie wydane 4 października 2019 roku. 

Zobacz też: Dokument "Zabójstwo Michaela Jacksona" ujawnia okoliczności śmierci muzyka 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Michael Jackson