Trzy fankluby Michaela Jacksona pozywają twórców "Leaving Neverland" za zniesławienie

Joanna Chojnacka
05.07.2019 12:11
Trzy fankluby Michaela Jacksona pozywają twórców "Leaving Neverland" za zniesławienie Fot. DAVE BENETT/ ALPHA/ GLOBE PHOTOS/Globe Photos/East News

Fani Michaela Jacksona wzięli sprawy we własne ręce i pozwali Wade'a Robinsona i Jamesa Safechucka za zniesławienie swojego idola w "Leaving Neverland".

Chociaż film dokumentalny o rzekomych ofiarach Michaela Jacksona "Leaving Neverland" ukazał się na początku 2019 roku, nadal budzi emocje i wywołuje dyskusje. Produkcja opiera się na historiach dwóch mężczyzn, którzy w dzieciństwie przyjaźnili się z Królem Popu, a teraz oskarżają go o molestowanie seksualne.

W związku z zarzutami, stacje radiowe zaprzestały emitowania muzyki artysty, a nawet pojawił się pomysł, aby usunąć Jacksona z Rock And Roll Hall Of Fame. I chociaż wokalista nie żyje już od przeszło 10 lat, film sprawił, że nawet niektórzy jego fani diametralnie zmienili o nim zdanie.

Leaving Neverland: Fankluby Michaela Jacksona pozwały twórców

Są jednak i tacy, którzy nadal wierzą w niewinność swojego idola i chcą go bronić. Jak donosi Reuter, trzy francuskie fankluby Michaela Jacksona pozwały mężczyzn oskarżających muzyka mężczyzn za zniesławienie, którego według nich dopuścili się w filmie. Grupy fanów zgodnie twierdzą, że tworząc film, Wade Robinson i James Safechuck popsuli gwieździe wizerunek.

Przeczytaj także

Sprawa rozgrywa się we Francji ze względu przepisy dotyczące zniesławienia obowiązujące w kraju nawet po śmierci poszkodowanego. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nie uznają takiego prawa. Orzeczenie w sprawie zostanie wydane 4 października 2019 roku. 

Zobacz też: Dokument "Zabójstwo Michaela Jacksona" ujawnia okoliczności śmierci muzyka 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.