Tulia na Eurowizji 2019: Jaki utwór wykona reprezentant Polski?

Aleksandra Degórska
18.02.2019 16:08
Tulia na Eurowizji 2019: Jaki utwór wykona reprezentant Polski? Fot. materiały prasowe

Już w maju 2019 odbędzie się kolejna edycja konkursu Eurowizja. Jaką piosenkę zaśpiewa zespół Tulia?

Komisja Konkursowa TVP zadecydowała, że to właśnie Tulia będzie reprezentować Polskę na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie. Grupa stała się popularna, gdy jej cover "Enjoy the Silence" pojawił się na oficjalnym profilu na Facebooku grupy Depeche Mode. W skład Tulii wchodzą cztery wokalistki: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka oraz Tulia Biczak. W 2018 roku zespół wydał swój debiutancki album "Tulia", na którym znalazły się covery m.in. utworów Dawida Podsiadły czy Metalliki, jak również autorski materiał.

Tulia na Eurowizji: Jaki utwór wykona reprezentant Polski?

Jak na razie nie wiadomo, jaki utwór wykona zespół Tulia na Eurowizji. Według "Dziennika Eurowizyjnego" tytuł piosenki poznamy podczas specjalnej konferencji Telewizji Polskiej, która ma się odbyć na dniach. Prawdopodobnie trwają jeszcze rozmowy TVP z wytwórnią w sprawie utworu.

Przeczytaj także

W jednym z ostatnich wywiadów wokalistki grupy Tulia wyznały, że eurowizyjna piosenka pochodzi z debiutanckiej płyty, na której mamy 5 autorskich kompozycji grupy. Prawdopodobnie będzie to singiel "Pali się", który jest najbardziej rockowym utworem w dorobku formacji.

Do utworu "Pali się" powstał klip zainspirowany filmem "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego. Tekst piosenki posłużył jako materiał na scenariusz teledysku, którego akcja rozgrywa się w remizie strażackiej położonej w Łachowie. 

64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach od 14 do 18 maja 2019 w Tel Avivie. W ubiegłym roku utworem „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai. Okazało się jednak, że eurowizyjna piosenka jest plagiatem utworu Jacka White'a.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.