18.02.2019 16:08

Tulia na Eurowizji 2019: Jaki utwór wykona reprezentant Polski?

Już w maju 2019 odbędzie się kolejna edycja konkursu Eurowizja. Jaką piosenkę zaśpiewa zespół Tulia?

Tulia
foto: materiały prasowe

Komisja Konkursowa TVP zadecydowała, że to właśnie Tulia będzie reprezentować Polskę na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie. Grupa stała się popularna, gdy jej cover "Enjoy the Silence" pojawił się na oficjalnym profilu na Facebooku grupy Depeche Mode. W skład Tulii wchodzą cztery wokalistki: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka oraz Tulia Biczak. W 2018 roku zespół wydał swój debiutancki album "Tulia", na którym znalazły się covery m.in. utworów Dawida Podsiadły czy Metalliki, jak również autorski materiał.

Tulia na Eurowizji: Jaki utwór wykona reprezentant Polski?

Jak na razie nie wiadomo, jaki utwór wykona zespół Tulia na Eurowizji. Według "Dziennika Eurowizyjnego" tytuł piosenki poznamy podczas specjalnej konferencji Telewizji Polskiej, która ma się odbyć na dniach. Prawdopodobnie trwają jeszcze rozmowy TVP z wytwórnią w sprawie utworu.

Tulia, Eurowizja 2019
Tulia, Eurowizja 2019
Przeczytaj także Tulia: Kim jest zespół, który będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2019, który coverował Metallicę i Dawida Podsiadłę?

W jednym z ostatnich wywiadów wokalistki grupy Tulia wyznały, że eurowizyjna piosenka pochodzi z debiutanckiej płyty, na której mamy 5 autorskich kompozycji grupy. Prawdopodobnie będzie to singiel "Pali się", który jest najbardziej rockowym utworem w dorobku formacji.

Do utworu "Pali się" powstał klip zainspirowany filmem "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego. Tekst piosenki posłużył jako materiał na scenariusz teledysku, którego akcja rozgrywa się w remizie strażackiej położonej w Łachowie. 

64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach od 14 do 18 maja 2019 w Tel Avivie. W ubiegłym roku utworem „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai. Okazało się jednak, że eurowizyjna piosenka jest plagiatem utworu Jacka White'a.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tulia