Tulia na Eurowizji 2019. Reprezentacja Polski nie weszła do finału konkursu

Joanna Chojnacka
14.05.2019 23:10
Tulia na Eurowizji 2019. Reprezentacja Polski nie weszła do finału konkursu Fot. JACK GUEZ/AFP/East News

Rozpoczęły się półfinały Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. W Izraelu Polskę reprezentowała grupa Tulia z utworem "Pali się (Fire of Love)". Jak jej poszło?

Tulia to zespół, o którym Polska usłyszała pierwszy raz w 2017 roku. Stało się to za sprawą folkowej wersji utworu "Enjoy The Silence" zespołu Depeche Mode. W lutym 2018 roku grupa zaprezentowała teledysk do tego numeru, który ma na swoim koncie aż 4 miliony wyświetleń na YouTubie. W 2019 roku zdecydowano, że Tulia będzie reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu. Wokalistki wybrały na tę okazję odświeżoną wersję autorskiego utworu "Pali się (Fire of Love)".

Przeczytaj także

Eurowizja 2019: Czy Tulia weszła do finału konkursu?

Niestety piosenka nie spodobała się jurorom i głosującym na tyle, żeby przejść do finału konkursu. Z 17 uczestników półfinału do kolejnego etapu przeszło 10 wykonawców. Ku rozczarowaniu Polaków Tulia nie znalazła się w tej szczęśliwej dziesiątce. W finale rywalizacji zobaczymy Grecję, Białoruś, Cypr, Serbię, Estonię, Czechy, Australię, Islandię, San Marino i Słowenię.

Podczas oczekiwania na wyniki prowadząca konkurs przez chwilę rozmawiała z Roksaną Węgiel, zwyciężczynią Eurowizji Junior. Kobieta poruszyła temat konkursu dla młodych w Gliwicach, a młoda wokalistka opowiedziała, jakie emocje towarzyszyły jej, gdy wygrywała rywalizację. 

64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbywa się w dniach od 14 do 18 maja 2019 w Tel Avivie. W ubiegłym roku utworem „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai. Okazało się jednak, że eurowizyjna piosenka jest plagiatem utworu Jacka White'a.

Zobacz też: >>TVP zażądała przywrócenia krzyża do teledysku Tulii<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.