29.04.2016 09:43

Tuomas Holopainen: Nightwish ma już plany do 2020 roku

Po krótkiej przerwie muzycy zabiorą się ostro do pracy. Sprawdźcie, co zdradził artysta na temat przyszłych planów kapeli.

Tuomas Holopainen: Nightwish ma już plany do 2020 roku
foto: Antyradio.pl

Zespół ma w ostatnim czasie sporo na głowie, bowiem w marcu 2015 roku ukazał się krążek „Endless Forms Most Beautiful”, który był studyjnym debiutem wokalistki, Floor Jansen. Grupa ruszyła 7 stycznia 2016 roku w trasę koncertową, która właśnie dobiega końca.

Formacja poinformowała swoich fanów, że zamierza zrobić sobie dłuższą przerwę w 2017 roku. Niektórzy zaczęli plotkować odnośnie rozpadu grupy, ale wokalistka szybko to zdementowała.

Tuomas Holopainen natomiast potwierdził informacje dotyczące całorocznej przerwy zespołu, w czasie której członkowie Nightwish chcą po prostu zwolnić tempo i odpocząć:

"

Taki jest plan. Ostatni koncert w ramach tej trasy odbędzie się w październiku 2016. Następnie cały rok 2017 robimy przerwę i wracamy w 2018. "

Muzyk jak na razie nie ma dokładnych planów dotyczących tego, czym będzie zajmować się przez ten rok:

"

Nie sądzę, żebym tworzył muzykę, oto chodzi z tym pomysłem dotyczącym przerwy. Nie zastanawiałem się nad tym zbyt wiele. Po prostu podoba mi się idea spędzenia czasu w domu -  zajęcie się ogrodnictwem, pielęgnowaniem koni, ustabilizować się na moment. "

Czego zatem należy się spodziewać w 2018 roku? Artysta nie chce zbyt wiele zdradzać, ale najbliższe lata zapowiadają się bardzo pracowicie:

"

To zbyt odległy czas, by ujawniać cokolwiek, ale wiemy już, jakie będą nasze plany do mniej więcej 2020 roku. "

Wokalistka również nie chce rozwodzić się na temat swoich planów na 2017 rok twierdząc, że ma parę pomysłów, przy czym nie odrzuca możliwości, że zaangażuje się w pracę ze swoim zespołem ReVamp.

Floor Jansen zaprzeczyła plotkom, jakoby przerwa zespołu była w jakiś sposób związana z napięciami między członkami Nightwish, zdradzając również, że muzycy mają sporo planów na najbliższą przyszłość:

"

Choć będziemy mieć roczną przerwę to nie oznacza jednak, że jest to związane z tym, co dzieje się w zespole. Widziałam, że pewni ludzie zaczęli plotkować w sieci na temat tego, dlaczego podjęliśmy taką decyzję. Robimy roczną przerwę, bo możemy i chcemy - to wszystko. Nie ma to nic wspólnego z atmosferą w kapeli. Oczywiście to też nie oznacza, że nie myśleliśmy nad tym, co będzie dalej, mamy w planach wiele fajnych rzeczy. Mamy więc nadzieję, że po tej przerwie ludzie będą tak samo podekscytowani, by przyjść i zobaczyć, co dla nich przygotowaliśmy. "

Jeszcze pod koniec 2015 roku Floor Jansen wyznała, że świetna atmosfera w zespole powoduje, że może być w 100% sobą. Jak wiadomo dobre stosunki w zespole mocno wpływają na efekty pracy. Zatem miejmy nadzieję, że to co zaplanował Nightwish na najbliższą przyszłość spełni oczekiwania fanów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nightwish Tuomas Holopainen