Tuomas Holopainen: Nightwish ma już plany do 2020 roku

Aleksandra Degórska
29.04.2016 09:43
Tuomas Holopainen: Nightwish ma już plany do 2020 roku Fot. Antyradio.pl

Po krótkiej przerwie muzycy zabiorą się ostro do pracy. Sprawdźcie, co zdradził artysta na temat przyszłych planów kapeli.

Zespół ma w ostatnim czasie sporo na głowie, bowiem w marcu 2015 roku ukazał się krążek „Endless Forms Most Beautiful”, który był studyjnym debiutem wokalistki, Floor Jansen. Grupa ruszyła 7 stycznia 2016 roku w trasę koncertową, która właśnie dobiega końca.

Formacja poinformowała swoich fanów, że zamierza zrobić sobie dłuższą przerwę w 2017 roku. Niektórzy zaczęli plotkować odnośnie rozpadu grupy, ale wokalistka szybko to zdementowała.

Tuomas Holopainen natomiast potwierdził informacje dotyczące całorocznej przerwy zespołu, w czasie której członkowie Nightwish chcą po prostu zwolnić tempo i odpocząć:

Taki jest plan. Ostatni koncert w ramach tej trasy odbędzie się w październiku 2016. Następnie cały rok 2017 robimy przerwę i wracamy w 2018.

Muzyk jak na razie nie ma dokładnych planów dotyczących tego, czym będzie zajmować się przez ten rok:

Nie sądzę, żebym tworzył muzykę, oto chodzi z tym pomysłem dotyczącym przerwy. Nie zastanawiałem się nad tym zbyt wiele. Po prostu podoba mi się idea spędzenia czasu w domu -  zajęcie się ogrodnictwem, pielęgnowaniem koni, ustabilizować się na moment.

Czego zatem należy się spodziewać w 2018 roku? Artysta nie chce zbyt wiele zdradzać, ale najbliższe lata zapowiadają się bardzo pracowicie:

To zbyt odległy czas, by ujawniać cokolwiek, ale wiemy już, jakie będą nasze plany do mniej więcej 2020 roku.

Wokalistka również nie chce rozwodzić się na temat swoich planów na 2017 rok twierdząc, że ma parę pomysłów, przy czym nie odrzuca możliwości, że zaangażuje się w pracę ze swoim zespołem ReVamp.

Floor Jansen zaprzeczyła plotkom, jakoby przerwa zespołu była w jakiś sposób związana z napięciami między członkami Nightwish, zdradzając również, że muzycy mają sporo planów na najbliższą przyszłość:

Choć będziemy mieć roczną przerwę to nie oznacza jednak, że jest to związane z tym, co dzieje się w zespole. Widziałam, że pewni ludzie zaczęli plotkować w sieci na temat tego, dlaczego podjęliśmy taką decyzję. Robimy roczną przerwę, bo możemy i chcemy - to wszystko. Nie ma to nic wspólnego z atmosferą w kapeli. Oczywiście to też nie oznacza, że nie myśleliśmy nad tym, co będzie dalej, mamy w planach wiele fajnych rzeczy. Mamy więc nadzieję, że po tej przerwie ludzie będą tak samo podekscytowani, by przyjść i zobaczyć, co dla nich przygotowaliśmy.

Jeszcze pod koniec 2015 roku Floor Jansen wyznała, że świetna atmosfera w zespole powoduje, że może być w 100% sobą. Jak wiadomo dobre stosunki w zespole mocno wpływają na efekty pracy. Zatem miejmy nadzieję, że to co zaplanował Nightwish na najbliższą przyszłość spełni oczekiwania fanów.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.