Tusk lubi rocka? Nie tak jak premier Kanady!

Urszula Drabińska
11.12.2014 11:02
Tusk lubi rocka? Nie tak jak premier Kanady! Fot. Remy Steinegger, CC BY-SA 2.0

Były polski premier Donald Tusk może i lubi Beatlesów, lecz prawdziwych rockmanów u władzy znajdziemy gdzie indziej.

Dobrą muzykę naprawdę kocha premier Kanady, Stephen Harper. Ma nawet swój zespół Van Cats i gdy tylko nadarza się ku temu okazja, gra z nimi i śpiewa. Po raz ostatni zdarzyło mu się to 9 grudnia 2014 roku.

Podczas bożonarodzeniowego przyjęcia konserwatystów wykonał nie tylko „Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses, lecz także utwory „Jackson” Johnny’ego Casha i „I Saw Her Standing There” Beatlesów. Jak to w grudniu, nie zabrakło również kolędy „Silent Night”.

Były polski premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk z kilkoma sekundami „Hey Jude” się nie umywa.

Zazdrościcie Kanadzie? Poważnie się zastanówcie, bo może lepsza od kraju klonowego liścia będzie Indonezja.

Najbardziej metalowy polityk świata

Prezydent Joko Widodo, jeszcze zanim został prezydentem Indonezji, głosił wszem i wobec swoją miłość do metalu. Tak tłumaczył się, gdy w sierpniu 2013 roku media przyłapały ówczesnego burmistrza Dżakarty na wznoszeniu w górę pięści i machaniu głową na koncercie Jamesa Hetfielda i spółki.

Słucham głośnych, metalowych utworów, od Metalliki po Led Zeppelin czy Napalm Death… bo rock to moja pasja.

Trzy miesiące wcześniej, gdy indonezyjskie biuro antykorupcyjne uznało, że gitara podpisana i przesłana mu przez basistę Roberta Trujillo jest łapówką i musi ją oddać, serce musiało go bardzo mocno boleć…

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.