Twiggy Ramirez odpowiedział na zarzuty gwałtu

Maciej Koprowicz
26.10.2017 12:30
Twiggy Ramirez odpowiedział na zarzuty gwałtu Fot. Everett Collection/EAST NEWS

Były już basista zespołu Marilyn Manson oświadczył, że „nie akceptuje seksu bez zgody” obojga partnerów.

Wokalistka alternatywnego zespołu Jack Off Jill, Jessicka Adams opublikowała w swoich mediach społecznościowych długie oświadczenie, w którym opisała swój burzliwy związek z Jeordiem White’em. Basista pod pseudonimem Twiggy Ramirez był długoletnim członkiem zespołu  Marilyn Manson, znany był też między innymi z grup A Perfect Circle i Nine Inch Nails.

Adams była partnerką White’a ponad 20 lat temu. Przyznała, że muzyk był chorobliwie zazdrosny, wielokrotnie znęcał się nad nią, bił i dręczył, a pewnego dnia dopuścił się na niej gwałtu. Dodała, że przez przeszło dwie dekady nie ujawniła tego, ponieważ była zmuszona szantażem do zachowania tajemnicy przez wytwórnię płytową.

Marilyn Manson zareagował na oświadczenie Adams i zwolnił basistę ze swojego zespołu. Twiggy Ramirez postanowił odnieść się do stawianych mu przez byłą dziewczynę zarzutów. Oświadczył, że nie był ich świadomy, nie akceptuje seksu bez zgody obojga partnerów i przeprasza za wszystkie wyrządzone krzywdy. Jego wypowiedź podaje portal Pitchfork:

Dopiero niedawno dowiedziałem się o tych zarzutach sprzed ponad 20 lat. Nie akceptuję jakiegokolwiek rodzaju seksu bez obustronnej zgody. Jeśli sprawiłem komukolwiek ból, przepraszam za to i szczerze żałuję.

Z oświadczenia artysty można wywnioskować, że na jakiś czas wycofa się z przemysłu muzycznego.

Spędzę jakiś czas z rodziną i skupię się na utrzymaniu stanu trzeźwości, w którym jestem od kilku lat.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Twiggy’ego Ramireza w Marilyn Manson. To trudny czas dla zespołu  który 6 października 2017 wydał swój 10. studyjny album, „Heaven Upside Down”. 22 października 2017 po ciężkiej chorobie zmarł Scott Putesky, gitarzysta grupy na trzech pierwszych płytach, znany fanom pod pseudonimem Daisy Berkowitz.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.