18.03.2019 10:55

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Uczestniczka w roli Chestera Benningtona. Jak wypadł utwór "Numb"?

Czy Marta Wiejak poradziła sobie z repertuarem Linkin Park? Zobaczcie nagranie z jej występu w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
foto: kadr z wideo

Dla niewtajemniczonych wyjaśnimy, że w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" polskie gwiazdy muszą się wcielić w role znanych muzyków zarówno polskich, jak również zagranicznych. W 11. sezonie talent show zobaczyliśmy już Igę Krefft w roli Axla Rose'a, Elę Romanowską jako Krzysztofa Cugowskiego, jak również Antek Smykiewicz zagrał Chada Kroegera.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11": Marta Wiejak jako Chester Bennington

Jedną z uczestniczek talent show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" jest Marta Wiejak, aktorka musicalowa, która wystąpiła m.in. w teatrze Roma w spektaklu "Piloci". W 4. odcinku programu wokalistka miała bardzo trudne zadanie, bowiem musiała zagrać męską rolę, co dla kobiet jest dosyć trudne. Marta Wiejak wylosowała bowiem postać Chestera Benningtona i musiała odwzorować jego ruchy oraz charakterystyczną barwę głosu.

Twoja twarz brzmi znajomo David Draiman
Twoja twarz brzmi znajomo David Draiman
Przeczytaj także "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Uczestnik udawał Davida Draimana i zaśpiewał "The Sound of Silence"

To było do przewidzenia, że kobiecie nie uda się idealnie podrobić głosu Chestera Benningtona. Wokalistka jednak spróbowała upodobnić się do wokalisty Linkin Park. Pod jej coverem "Numb" na YouTubie pojawiły się komentarze, że jak na kobietę poradziła sobie dosyć dobrze i szczególnie w refrenach brzmiała naprawdę dobrze. Sprawdźcie, jak Wy ocenicie jej cover Linkin Park.

Polskie covery Linkin Park

Fani nadal tworzą covery Linkin Park na cześć zmarłego wokalisty. Dotychczas doczekaliśmy się coveru "Numb", jak również Polski YouTuber nagrał przeróbkę "Cross Off" Bennigtona i gitarzysty Lamb of God. Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 i na razie nie wiadomo, co dalej z Linkin Park. 

Jak oceniach cover "Numb" w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Linkin Park Chester Bennington Twoja Twarz Brzmi Znajomo