Twórcy figurek Behemotha opowiedzieli o projekcie popiersia Nergala

Aleksandra Degórska
28.06.2017 14:38
Twórcy figurek Behemotha opowiedzieli o projekcie popiersia Nergala Fot. kadr z wideo

Łukasz Serwa i Maciek Serwa opowiedzieli o tym, jak udało się im wręczyć figurkę Nergalowi i tym samym rozpocząć współpracę na większą skalę z kapelą.

Nergal chętnie dzieli się na swoim profilu na Instagramie fanowskimi rysunkami, które otrzymuje często od wielbicieli Behemotha. Muzyk doczekał się również swojego popiersia. Autorem dzieła był Łukasz Serwa, który ma na swoim koncie również m.in. figurki Korna.

Łukasz Serwa i Maciek Serwa wykonują własnoręcznie figurki słynnych muzyków, które często do nich trafiają. Nie tylko Nergal był oczarowany figurką, ale również fani Behemotha chcieli koniecznie się dowiedzieć, gdzie można dostać taki gadżet. Tym sposobem 4.fans.figurines połączyło siły raz z Behemothem tworząc limitowaną edycję figurek, które można jeszcze zamówić na oficjalnej stronie Behemotha.

Twórcy popiersia odwiedzili redakcję Antyradio.pl i opowiedzieli o tym, jak doszło do spotkania z Nergalem oraz współpracy z zespołem:

Każda ręcznie malowana figurka posiada swój numer na monecie w podstawku. Popiersie jest wykonane z żywicy poliuretanowej i nie ma dwóch takich samych figurek. Do każdej z nich dodawany jest Certyfikat Autentyczności podpisany przez Nergala.

Ile czasu zajmuje stworzenie takiej figurki? O tym opowiedział Łukasz Serwa:

Popiersie Nergala nadal jest dostępne w sklepie Behemotha. Za figurkę wydacie 430 złotych.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.