01.04.2016 06:50

Tylko u nas: James Hetfield i Lars Ulrich o 10. płycie Metalliki

Twórcy „Master of Puppets” zawitali do redakcji serwisu Antyradio.pl, aby opowiedzieć o następcy „Death Magnetic”. Mamy fragment pierwszego singla!

Tylko u nas: James Hetfield i Lars Ulrich o 10. płycie Metalliki
foto: kadr z wideo

James Hetfield i Lars Ulrich odwiedzili w pośpiechu nasz kraj w drodze do Niemiec, gdzie musieli załatwić kilka formalności związanych z Record Store Day. Wykorzystaliśmy jednak w pełni te kilka chwil, które zdołali nam poświęcić, i wyciągnęliśmy od nich co tylko się dało na temat 10. albumu studyjnego.

Choć grupa wciąż nie podała nawet roboczego tytułu powstającego krążka, a tym bardziej nie wyjawiła jego tracklisty, wokalista przekonywał nas, że to zdecydowanie największe dzieło Metalliki od czasu wydanego we współpracy z Lou Reedem albumu „Lulu” z 2011 roku. Trzeba przyznać Hetfieldowi, że był w swoich wypowiedziach bardzo przekonujący.

Zresztą mieliśmy już okazję na własne uszy przekonać się, że ten materiał będzie robił wrażenie - James podzielił się z nami w trakcie rozmowy krótkim fragmentem pierwszego singla, który jest według niego jednym z najlepszych kawałków Metalliki od lat. Muzyk zdradził też, jaka myśl przewodnia przyświecała zespołowi przy tworzeniu albumu, a także zdradził plany na najbliższą przyszłość.

O nagrywaniu następcy „Death Magnetic”, wątkach poruszonych na albumie oraz reedycji „...And Justice for All” posłuchacie w pierwszej części ekskluzywnego wywiadu dla serwisu Antyradio.pl.

Z kolei Lars Ulrich zdradził perkusyjne tajniki, które zgłębił przy okazji nagrywania 10. studyjnego albumu zespołu. Jak sam powiedział, jego partie na tym krążku napawają go prawdziwą dumą i są prawdopodobnie najlepszymi, jakie Metallica kiedykolwiek zdołała zarejestrować. Niewiele brakowało, a byłyby to jedyne zawarte na nim dźwięki!

Perkusista wyjawił również wielką niespodziankę związaną z premierą płyty, o którą w dawnych czasach nikt by tego zespołu nawet nie podejrzewał. Okazuje się bowiem, że następca „Death Magnetic” nie będzie miał żadnego fizycznego wydania - ani na CD, ani na winylu. Dlaczego i w jaki sposób go zatem posłuchamy? Tego dowiecie się z naszej rozmowy.

Korzystając z okazji, postanowiliśmy też zapytać Larsa Ulricha o nietypową aplikację mobilną, w której powstawaniu wziął udział. Czy Suify powtórzy sukces Spotify i osiągnie globalną popularność, trafiając do niemal każdego smartfona na świecie? Są na to szanse - przekonajcie się w poniższym wideo.

Jesteście już spokojni o 10. album Metalliki?

(Przypominamy, że artykuł powstał z okazji Prima Aprilis :))

Jakub Gańko
Tagi: Metallica Lars Ulrich Anty TV James Hetfield