05.09.2017 11:38

Tyrion Lannister z „Gry o Tron” grał w punkowej kapeli

Anarchia w Westeros! Peter Dinklage jest typem niepokornym nie tylko na ekranie.

Tyrion Lannister z „Gry o Tron” grał w punkowej kapeli
foto: HBO/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS, EAST NEWS, Pixabay

Tyrion Lannister to zdecydowanie nie jest najgrzeczniejsza postać „Gry o tron”. Lubi zabalować, daleki jest od arystokratycznych manier i na pewno nie kocha panującej królowej. Wypisz, wymaluj – punk! Peter Dinklage jest idealnym odtwórcą takiego bohatera, ponieważ w młodości sam miał wiele rebelianckich epizodów – ze śpiewaniem w punkowej kapeli na czele.

W wywiadzie udzielonym „Playboyowi” opowiedział o swoim dawnym zespole z Nowego Jorku. Punkowo-funkowo-rapowa grupa nosiła nazwę Whizzy i grała nawet w tak prestiżowych miejscach, jak klub CBGB, mekka punkowej subkultury, która wylansowała m.in. Ramones, Talking Heads i Blondie. Whizzy nie zdobył aż takiej sławy jak oni, ale jego muzycy bez wątpienia świetnie się bawili.

"

Nie przejmowaliśmy się bezpieczeństwem. Paliliśmy i piliśmy na koncertach, a pewnego razu mój basista odłączył się od wzmacniacza, bo urwał mu się film. Byliśmy tego typu zespołem.  "

Aktor przyznał, że pamiątką po tym punkowym epizodzie jest blizna na twarzy.

"

Graliśmy show w CBGB, skakałem po scenie i przypadkowo zostałem uderzony kolanem w skroń. Byłem jak Sid Vicious, zakrwawiłem całą scenę. Krew była wszędzie. Chwyciłem brudną serwetkę z baru, pacnąłem się po głowie i wróciłem na koncert. "

Zobaczcie, jak wyglądał Peter Dinklage jako młody nowojorski punk:

Odtwórca roli Tyriona nie jest jedynym znanym aktorem, który obok filmu pasjonuje się muzyką. Niektórzy, jak Jared Leto, który jednego dnia wciela się w Jokera, a drugiego występuje na scenie z 30 Seconds To Mars, w obu dziedzinach sztuki osiągają wielkie sukcesy. Dla innych zespoły muzyczne to jedynie wytchnienie od pracy filmowej. Z kolei wiele gwiazd muzyki od czasu do czasu pojawia się gościnnie na dużym ekranie. Przoduje w tym Flea z Red Hot Chili Peppers, który niedługo zagra w filmie „Boy Erased”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Seriale Gra o tron