31.08.2017 11:39

U2 podzielił się utworem „The Blackout”

Zespół zaprezentował koncertowy klip do nowej kompozycji zapowiadającej 14. studyjny album. Czy kawałek zadowoli fanów kapeli?

U2 podzielił się utworem „The Blackout”
foto: kadr z wideo

Następca „Songs of Innocence” zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze w grudniu 2016 U2 obiecywał, że nowy krążek „Songs of Experience” ukaże się pod koniec 2017 roku i tak rzeczywiście się stanie.

Dotychczas usłyszeliśmy nowy utwór „The Little Things That Give You Away”, który został zagrany na koncercie w ramach trasy koncertowej z okazji 30-lecia płyty „The Joshua Tree”. Kolejnym kawałkiem z nadchodzącego wydawnictwa jest „The Blackout”, do którego powstał klip nagrany podczas europejskiej części Joshua Tree 2017 tour. Kadry pochodzą z Amsterdamu i zostały nagrane w lipcu 2017.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Nie podlega wątpliwości, że polscy fani bardzo chętnie zobaczyliby U2 w naszym kraju. W Berlinie fani czekający na zespół przed koncertem zapytali Bono, dlaczego U2 nie gra teraz w Polsce. Muzyk wyznał, że kapela nad tym pracuje, tak więc możliwe, że formacja wkrótce pojawi się w Polsce. Co ciekawe zespół jest na bieżąco z sytuacją polityczną w naszym kraju i podczas koncertu U2 w Amsterdamie wokalista zaprosił na scenę jednego z polskich fanów i skomentował to, co dzieje się w Polsce. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News U2