30.06.2015 10:18

U2 zagrał „Glorię” pierwszy raz od 10 lat

Tęskniliście za tym kawałkiem? Tęskniliście za U2? Posłuchajcie, jak brzmi odkurzony numer irlandzkiej kapeli!

U2 zagrał „Glorię” pierwszy raz od 10 lat
foto: kadr z wideo

Muzycy wystąpili 28 czerwca 2015 roku w hali sportowej United Center w Chicago. Drugą piosenką zagraną tego wieczoru była „Gloria” pochodząca z 2. studyjnego albumu kapeli „October”, który został wydany w 1981 roku. Bono krzyknął do publiczności:

"

Jesteśmy zespołem z północnej części Dublina, nazywanym U2. Gramy ten kawałek pierwszy raz od 20 lat! "

Tak naprawdę to „Gloria” gościła na scenie kilka razy w trakcie trasy „Vertigo Tour” w 2005 roku, ale kto by się czepiał szczegółów... Posłuchajcie utworu z refrenem śpiewanym w języku łacińskim!

Rok 2014 był dla zespołu pechowym okresem. O kapeli lekko przycichło po kontrowersyjnym sposobie dystrybucji albumu „Songs Of Innocence”.

Przypomnijmy, że 9 września 2014 roku każdy użytkownik iTunesa znalazł w swojej bibliotece najnowszą płytę U2. Żaden z nich nie zapłacił za nią ani centa. Zarówno przeciwnicy jak i fani grupy oburzyli się, że zespół nie pozostawia im wyboru. Mocnych słów nie szczędzili zespołowi inni muzycy, w tym Sinead O’Connor i Taylor Hawkins z Foo Fighters.

W listopadzie 2014 roku Bono uległ groźnemu wypadkowi na rowerze. Muzyk poddał się rehabilitacji, jednak cały zespół był zmuszony odwołać zaplanowany występ w programie Jimmy'ego Fallona. Pod znakiem zapytania została też trasa koncertowa, która miała się rozpocząć 14 maja 2015 roku w Vancouver.

Jak widać, wokalista ma się całkiem dobrze na scenie, jednak z powodu urazu nie jest w stanie grać na gitarze i nie wiadomo czy to się kiedykolwiek zmieni. Pozwala sobie za to na inne przyjemności...

Brakowało Wam nowych wieści od U2?

Magdalena Słomka
Tagi: Rock News U2