29.01.2018 16:49

U2 zagrał na tle Statui Wolności z okazji Grammy 2018

Irlandczycy wystąpili także u boku Kendricka Lamara na gali, która odbyła się 28 stycznia 2018.

U2 zagrał na tle Statui Wolności z okazji Grammy 2018
foto: kadr z wideo

Ceremonia rozdania nagród Grammy, czyli muzycznych odpowiedników Oscarów za 2018 rok już za nami. Największym zwycięzcą okazał się Bruno Mars, zdobywca 6 statuetek. W kategoriach rockowych i metalowych triumfowali m.in. Foo Fighters, Mastodon, The War On Drugs, Leonard Cohen i The National.

Muzyka rockowa zaznaczyła swoją obecność na Grammy także dzięki U2. Zgodnie z przewidywaniami amerykańskich mediów, Irlandczycy wystąpili na otwarciu uroczystości w nowojorskiej Madison Square Garden. Bono i The Edge byli gośćmi występu rapera Kendricka Lamara, jednego z najpopularniejszych twórców hiphopowych na świecie. Razem wykonali utwór „XXX”, który wcześniej znalazł się na bestsellerowym albumie Lamara „DAMN” z 2017.

To nie jedyny występ U2 z okazji Grammy. Zespół już w pełnym składzie w piątek, 26 stycznia 2018 zarejestrował na żywo utwór „Get Out Of Your Own Way” ze swojego najnowszego albumu „Songs Of Experience”, który miał premierę 1 grudnia 2017. Muzycy wystąpili na barce na rzece Hudson na tle Statui Wolności w Nowym Jorku. Zobaczcie ten niezwykły występ:

Innym istotnym dla fanów rocka momentem tegorocznej gali Grammy było wspomnienie o zmarłych w 2017 roku muzykach, m.in. Chrisie Cornellu, Chesterze Benningtonie i Dolores O'Riordan.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News U2 Grammy