15.05.2017 10:29

U2 zagrał na żywo nowy kawałek z „Songs of Experience”

Fani na koncercie w Vancouver mieli okazję usłyszeć premierową kompozycję „The Little Things That Give You Away”.

U2 zagrał na żywo nowy kawałek z „Songs of Experience”
foto: AP / East News

U2 obiecywał nam już w specjalnym świątecznym wideo z grudnia 2016 roku, że następca „Songs of Innocence” ukaże się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Długo wyczekiwany 14. album irlandzkiego zespołu ma być według The Edge'a związany z „Zooropą”, zaś z jego poziomu byłby zadowolony sam Brian Eno.

Mogliśmy już poznać dzięki samemu Bono pierwsze tytuły nowych utworów, a nawet fragment jednego z tekstów. Co jednak z samymi kompozycjami? Muzycy tłumaczyli już, że opóźnienia w pracach wynikały z potrzeby zaktualizowania materiału po wygranej Donalda Trumpa.

Na szczęście wszystko zdaje się już zmierzać we właściwym kierunku, o czym mogli się przekonać miłośnicy Irlandczyków, którzy przybyli na koncert w Vancouver. Na samo zakończenie występu mogli oni usłyszeć nowy utwór pod tytułem „The Little Things That Give You Away”.

Nagranie obejrzycie poniżej:

Występ był częścią specjalnej trasy koncertowej z okazji 30-lecia płyty „The Joshua Tree”, na której U2 wykonuje cały materiał ze słynnego albumu. W repertuarze nie zabrakło też oczywiście innych przebojów, jak choćby „New Year’s Day” czy „Beautiful Day”. W lipcu 2017 tournée zawita do Europy.

W międzyczasie Irlandczycy nagrali kawałek „XXX” wspólnie z raperem Kendrickiem Lamarem. Musieli się też zmierzyć z oskarżeniami niejakiego Paula Rose'a, który po ponad 26 latach uznał, że formacja użyła elementów z jego utworu Nae Slappinw kawałku „The Fly”.

Jak Wam się podoba nowy utwór U2?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News U2