04.12.2014 16:52

USA będzie mieć Troopera w puszce!

Piwo wyprodukowane pod szyldem Iron Maiden dotychczas znane było tylko w wersji butelkowej. Teraz będzie dostępne w puszce! Skąd takie zmiany?

USA będzie mieć Troopera w puszce!
foto: materiały prasowe

Bruce Dickinson miał nosa do interesu. Piwo marki Iron Maiden rozchodzi się w szaleńczym tempie. Trooper w półlitrowej puszcze „tall boy” będzie dostępny w USA w styczniu 2015 roku. Wokalista, który zaprojektował i ukształtował nową markę wraz z Martynem Weeksem, wymienił jakie zalety ma piwo w puszce w porównaniu do tego butelkowego.

"

Po pierwsze, puszki są łatwiejsze do recyklingu, wymagają mniejszej liczby tworzywa, szybciej się schładzają i zajmują mniej miejsca w lodówce.

Po drugie, puszki nie łamią się i nie da się ich rozbić, co oznacza, że można zabierać je ze sobą do wielu miejsc. Możesz mieć je przy sobie na sportowych wydarzeniach, campingach, plażach festiwalach muzycznych, gdzie napoje w szkle są zazwyczaj konfiskowane.

Po trzecie, puszki stanowią doskonałą ochronę dla napoju przed światłem i powietrzem – największymi wrogami piwa. Twój napój smakuje więc świeżo o wiele dłużej. "

Posłuchajcie co jeszcze mówił Dickinson o swoim napoju na Great British Beer Festival 2014!

Puszkowy Trooper będzie dostępny w  Stanach Zjednoczonych w ilości 300 000 sztuk.

Wyjątkowy napój miał swoją premierę w maju 2013 roku i sprzedał się w ilości ponad 5 milionów pint (1 pinta = 568 ml), z czego prawie połowa została wysłana na eksport. Aktualnie Trooper jest dostępny w 40 krajach, w tym w Polsce. Dlaczego więc puszkowa premiera w Stanach to takie wielkie wydarzenie?

Oliver Robinson, dyrektor zarządzający w firmie Robinsons Brewery powiedział, że na początku tego tysiąclecia tylko kilku drobnych producentów z Ameryki Północnej puszkowało swoje piwa.

"

Istnieje wiele powodów dla wzrostu popularności piwa w puszkach, jednak ostatecznie sprowadza się to do tego, że w piciu piwa z puszki jest po prostu coś fajnego. "

Dlaczego Dickinson i spółka zdecydowali się na stworzenie Troopera?

"

Kiedy zaproponowano nam współpracę z szanowanym browarem Robinsons Brewery, by stworzyć projekt piwa dla nas i naszych fanów, skorzystaliśmy z takiej szansy. To, co szczególnie zachęca do sprawdzenia czym jest Trooper, oprócz spektakularnego międzynarodowego sukcesu sprzedażowego i pozytywnej reakcji naszych fanów, to fakt, iż napój został tak ciepło przyjęty przez prawdziwych miłośników piwa, którzy nie są wielbicielami Iron Maiden. "

Magda Słomka
Tagi: Iron Maiden Duperele Bruce Dickinson