08.12.2015 13:56

Ubierz choinkę dla szatana

Święta, święta... No dobra, a jeśli ktoś jest nieco mniej popularnego wyznania, a również chciałby się pobawić przy choince? Firma Middle of Beyond przychodzi z pomocą.

Ubierz choinkę dla szatana
foto: middleofbeyond.com

Popkultura i mass media kreują wizerunek Bożego Narodzenia jako rozrywki stricte chrześcijańskiej. Teoretycznie ma to sens: w końcu w świętach tych chodzi o upamiętnienie narodzin Jezusa Chrystusa, te zaś nie powinny za bardzo obchodzić niewierzących. Ale pokusa pozostaje...

Bo przecież Boże Narodzenie - pomijając cały religijny sztafaż - to po prostu świetna rozrywka dla całej rodziny. Wszyscy kochamy prezenty, może się do tego na co dzień nie przyznajemy, ale chcemy wierzyć w Św. Mikołaja, a wigilijna kolacja - nawet jeśli nie przepadamy za wszystkimi naszymi krewnymi - to również wyjątkowy czas w roku.

I teraz rezygnować z tego wszystkiego tylko dlatego, że od Boga i Jezusa Chrystusa wolimy Cthulhu i Bafometa?

Na szczęście z pomocą przyszła firma Middle of Beyond. Dzięki jej kolekcji świątecznych ozdób wyznawcy bardziej... specyficznych bóstw nie muszą już rezygnować z rytuału świątecznego ozdabiania choinki.

W ofercie sklepu znajdziemy bombki z Bafometem, Cthulhu, Krampusem, a nawet samym diabłem. Jest też Yeti i Św. Mikołaj zombie. A jeśli nie wierzymy w narodziny Chrystusa, możemy okazać swoją nieufność wobec tradycji specjalną bombką z Maryją, Józefem i dzieciątkiem... obcych. Jednak po ostatnich przeżyciach Jareda Dinesa, sugerowalibyśmy ostrożność z tym ostatnim.

Oto bombki niekoniecznie dla chrześcijan w całej okazałości:

Ceny tych ozdób wahają się od 14.99 do 19.99 dolarów. Jeśli zamówicie Bafometa, nie zapomnijcie do kompletu posłuchać w Wigilię kolędy „Baphomet's Throne” Samaela! Oprócz bombek warto pomyśleć też o innych rockowych i metalowych prezentach.

Który wzór podoba Wam się najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele