24.03.2016 13:49

Uczestnik zachwycił wykonaniem utworu Led Zeppelin w talent show

Takiej wersji nikt się nie spodziewał. Zobaczcie, jak wokalista zaprezentował się przed ukraińską publicznością.

Uczestnik zachwycił wykonaniem utworu Led Zeppelin w talent show
foto: kadr z wideo

Programy telewizyjne obfitują w talent show wszelkiej maści. Celem jest wyszukanie niesamowitych ludzi, którzy potrafią coś wyjątkowego i chcieliby rozpocząć karierę z prawdziwego zdarzenia. Jednym z takich programów jest show, gdzie jurorzy nie widzą występującej osoby, która musi tak wykonać utwór, by zaciekawić chociażby jednego sędziego.

Tutaj zaczyna się historia pewnego wokalisty, który postanowił spróbować swoich sił w ukraińskim talent show. Facet od razu rzucił się w oczy ze względu na tatuaże, a blondynki w pierwszych rzędach patrząc na niego mają krzywe miny. Ich nastawienie zmieniło się radykalnie, gdy kapela zaczęła grać utwór Led Zeppelin „Whole Lotta Love”.

Jeden członek jury od razu dał się porwać zadziornemu riffowi i już po pierwszych taktach wyśpiewanych przez wokalistę zdecydował się na to, żeby zobaczyć, kto jest na scenie. Tak szalał w czasie tego wykonania, że aż pogubił trampki. Nic zresztą dziwnego, bo wokalista swoim wykonaniem zdołał porwać całą publikę.

Zobaczcie tę akcję od 1:40 minuty nagrania:

Skala głosu uczestnika programu oraz jego werwa na scenie spowodowała, że wszystkim opadły szczęki. Edel Pierre, który przyjechał z Paryża, gdzie swoją drogą również brał udział w talent show, zrobił piorunujące wrażenie na jury, które na różny sposób próbowało przekupić go, by dołączył do ekipy danego artysty.

Uczestnik był trochę z innej planety, zresztą sam rysunek na czole zwany tilaką, który w hinduizmie jest znakiem przynależności do danej tradycji, robi spore wrażenie.

Sędzia Ivan Dorn zwrócił szczególną uwagę na jego uduchowiony śpiew:

"

Odniosłem takie wrażenie, że to, co teraz mówimy nie ma dla ciebie żadnego znaczenia i to, że się odwróciliśmy - też nie jest ważne. Istotne jest dla ciebie to, co działo się przed tym, ta muzyka. Widzę to i bardzo mi to imponuje. "

W konsekwencji jednak wokalista zdeklarował się, że dołączy do grupy Potapa, który jest słynnym ukraińskim muzykiem rap i R&B. Trzymamy kciuki za muzyczne losy Edela, bo kilka lat wcześniej uczestniczył on również w rosyjskiej edycji tego programu, więc jak widać, muzyk silnie prze do przodu.

Zobaczcie, jak Pierre wykonał w tym show utwór „House of rising sun”:

Jeżeli zaciekawił Was temat zdolnych wokalistów, którzy próbując swoich sił w talent show biorą na warsztat rockowy repertuar, to polecamy również śpiewaczkę operową, która zaskoczyła wszystkich swoim coverem AC/DC. Obejrzyjcie również wykonanie pewnego uczestnika utworu „Unanswered” zespołu Suicide Silence, które powaliło wszystkich na łopatki.

Jak Wam się podoba „Whole Lotta Love” w interpretacji Edela Pierre'a?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin