06.08.2019 10:58

Nie żyje uczestnik znanego festiwalu muzycznego. Policja bada przyczyny śmierci

Oprócz tego na Lollapaloozie 2019 aresztowano 31 uczestników w trakcie 4-dniowego festiwalu. O sprawie poinformował dziennik "The Chicago Tribune". Tożsamość zmarłego nie została podana publicznie.

Lollapalooza
foto: shutterstock

Uczestnik festiwalu Lollapalooza zmarł po zasłabnięciu na festiwalu. Natychmiast udzielono mu pierwszej pomocy na terenie imprezy, a następnie w stanie krytycznym przewieziono go do szpitala w sobotnią noc (z 3 na 4 sierpnia), gdzie zmarł.

Nie żyje uczestnik znanego festiwalu

Informację potwierdziła Melissa Stratton, rzecznika prasowa Biura Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji. Wrozmowie z "The Chicago Tribune" potwierdziła, że niezidentyfikowany uczestnik festiwalu trafił do szpitala w stanie krytycznym. Kobieta nie podała przyczyny śmierci i powiedziała, że okoliczności śmierci są wciąż niejasne i bada je policja. 

Festiwal
Festiwal
Przeczytaj także Grupa nastolatków sforsowała bramy muzycznego festiwalu

To drugi rok z rzędu, gdy uczestnik Lollapaloozy traci życie - w 2018 roku zmarł 16-latek, który przedawkował narkotyki. Łącznie w 2019 roku do szpitala w trakcie Lollapaloozy przetransportowano 116 osób, większość trafiło z powodu zatrucia alkoholowego. Jest to lepsza statystyka, niż ta z zeszłego roku - w 2018 roku na ostry dyżur trafiło 160 osób. 

Zwiększyła się za to liczba aresztowanych z 12 w 2018 roku do aż 31 w 2019 roku. Jedna z osób została aresztowana za wywołanie szarpaniny z paramedykiem, a inna za wyrzucenie pistoletu do pobliskich krzaków. Kilkanaście osób aresztowano też za próbę sforsowania bram Lollapaloozy. 

Zobacz także: 16-latek zmarł na festiwalu w Chicago

Tagi: Rock News