Uczniowie nagrali cover Męskiego Grania w ramach akcji "Zostaję w domu". Pokazali, jak wykorzystać kwarantannę

17.03.2020 15:25
Uczniowie nagrali cover Męskiego Grania w ramach akcji "Zostaję w domu". Pokazali, jak wykorzystać kwarantannę Fot. MAREK ZAJDLER/East News/zdjęcie poglądowe

Uczniowie jednej ze szkół w Dąbrowie Górniczej aktywnie poparli akcję "Zostań w domu". Nagrali cover Męskiego Grania i pokazali, jak można spędzić czas na kwarantannie.

W związku z szalejącą na całym świecie epidemią koronawirusa, również w Polsce trwa akcja "Zostań w domu". Rząd, muzycy, aktorzy i artyści apelują za pośrednictwem social mediów o przestrzeganie zasad kwarantanny. Wszyscy solidarnie starają się uświadamiać ludzi o tym, jak ważne w walce z wirusem jest ograniczenie kontaktów z innymi do absolutnego minimum.

Cover Męskiego Grania w ramach akcji "Zostaje w domu"

Do akcji dołączyła się także Prywatna Szkoła Podstawowa i Prywatne LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie z grupy Happy Choir działają razem nie od dzisiaj. Młodzi muzycy nagrali wesoły cover utworu "Początek" Męskiego grania już w 2018 roku. Wówczas w teledysku widzieliśmy śpiewającą młodzież spacerującą po ulicach miasta. Jednak jak poinformowała nas opiekunka akcji, Aleksandra Jabłońska-Błokowska - aktualnie tekst "Ja nie chcę iść pod wiatr" nabrał dla twórców całkiem nowego znaczenia.

Przeczytaj także

Uczniowie pod opieką swojej kreatywnej nauczycielki stworzyli nowy obraz do coveru. Zaangażowali w akcję rodziców, innych pedagogów, absolwentów szkoły, a nawet półfinalistę tegorocznej edycji The Voice of Poland, Kasjana Cieślę. Wspólnie, w zaledwie jeden dzień, udało się im nagrać w domowych warunkach nowe kadry do teledysku. Młodzi aktywiści pokazali w swoich krótkich filmikach, co można robić podczas kwarantanny, a w opisie akcji podkreślili, dlaczego jej przestrzeganie jest tak ważne.

O szczegółach inicjatywy opowiedziała nam nauczycielka Aleksandra Jabłońska-Błokowska, która wyznała, że dzięki akcji młodzież mogła oderwać się od otaczających ich zmartwień oraz poczuć jedność z kolegami.

Nasi młodzi wokaliści pokazują swoim działaniem nie tylko to, że można w domu spędzać czas, ale przede wszystkim, że można być razem w działaniu online! Jestem ich nauczycielem i doskonale wiem, że zostając w domach muszą obecnie mierzyć się ze stresem i obawiam o zdrowie swoich bliskich. Ten teledysk pozwolił im poczuć, że mimo odległości nie są sami. Udowodnił, że możemy ze sobą współpracować - a to wspaniała idea (...) Ten domowy teledysk jest dowodem, że szkoła nie kończy się w jej budynku.

Domowy, uczniowski klip stworzony do coveru Męskiego Grania możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz też: Euro 2020 się nie odbędzie. UEFA przełożyła mistrzostwa Europy

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.