Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover Korteza. Utwór pokazał samotność dzieci w czasie pandemii [WIDEO]

13.10.2021 18:18
Kortez Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Posłuchajcie, jak dzieci i nastoletni uczniowie zinterpretowali utwór Korteza.

Happy Choir Skłodowska to chór działający w Prywatnej Szkole Podstawowej i Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Po praktycznie ponad roku nauki zdalnej uczniowie mogli stanąć w studiu i przed kamerą, aby zrealizować marzenie o wysłaniu swojej muzycznej idei w świat. Zespół ma na swoim koncie chociażby cover Męskiego Grania. Teraz młodzi wokaliści wykonali utwór Korteza, który idealnie pokazał samotność uczniów podczas pandemii.

Polecamy

Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover Korteza. Utwór pokazał samotność dzieci w czasie pandemii [WIDEO]

Aleksandra Jabłońska-Błokowska, opiekun artystyczny zespołu, wyznała, że grupa wybrała utwór ''Doskonały dzień'' Korteza nie bez powodu:

„W mieście, które pamiętam wszystko zdawało się jaśnieć, lecz z czasem bezpowrotnie zgasło” - to właśnie w tym fragmencie nasi uczniowie odnaleźli siebie i swoje uczucia z okresu pandemii. Przez wiele miesięcy uczyli się zdalnie, sami w swoim domu, a tym co bardzo często im doskwierało była samotność i totalny brak motywacji do działania. W minionym czasie wszyscy chyba zdaliśmy sobie sprawę z tego, że szkoła to coś więcej niż przekazywanie wiedzy, testy i oceny. Szkoła to relacje. Sama jestem nauczycielem przedmiotów artystycznych oraz psychologiem i doskonale wiem, jak istotne dla młodych ludzi jest bycie razem. 

Posłuchajcie zatem, jak ''Doskonały dzień'' brzmi w wykonaniu Happy Choir Skłodowska:

Opiekunka zespołu wyjaśniła, że zespół Happy Choir od zawsze wybiera do swojego repertuaru piosenki, z którymi się utożsamia. Covery w wykonaniu młodych wokalistów nabierają zupełnie innego znaczenia - są tym, co młodzi ludzie jako pokolenie chcą przekazać światu:

Dla naszego zespołu nagranie tego coveru było wyzwaniem pełnym ciężkiej pracy, ale także okazją do odbudowania relacji ze sobą.  Wśród wokalistów pojawia się wiele dzieciaków, które praktycznie cały pierwszy rok edukacji uczyły się zdalnie i po raz pierwszy mogły pracować ze sobą „na żywo”. Tym co porusza jest również obecność absolwentów szkoły, a tym samym zespołu, którzy ukończyli szkołę podczas pandemii i nie mieli okazji realizować zaplanowanych projektów muzycznych oraz pożegnać się w tradycyjny sposób z kolegami.

W Happy Choir udzielają się dzieci i nastolatkowie w wieku 6 - 19 lat. Z powodu zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, nagranie „Doskonałego dnia” może też się stać tematem do dyskusji nad znaczeniem relacji w szkole. 

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.