17.07.2018 14:09

Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover utworu „Początek”, hymnu Męskiego Grania 2018

Zespół Happy Choir, złożony z uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej, Prywatnego Gimnazjum i Prywatnego LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej nagrał własną wersję tegorocznej piosenki przewodniej trasy Męskie Granie. Wyszło naprawdę imponująco!

Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover utworu „Początek”, hymnu Męskiego Grania 2018
foto: kadr z wideo

Chór utalentowanych nastolatków podbił w ubiegłym roku serca internautów znakomitym coverem piosenki „Nieboskłon”, czyli hymnu trasy koncertowej Męskie Granie 2017. Tym razem młodzi artyści sięgnęli po utwór przewodni tegorocznej trasy.

W 2018 roku Męskie Granie promuje piosenka „Początek”, napisana przez Krzysztofa Zalewskiego i wykonana przez niego razem z Kortezem i Dawidem Podsiadłą. Już stała się przebojem, a w wersji śpiewających uczniów wypada równie dobrze, jak w oryginale. Przekonajcie się sami i obejrzyjcie teledysk, nagrany przez uzdolnionych nastolatków z Dąbrowy Górniczej:

Happy Choir Skłodowska - chór uczniów z Dąbrowy Górniczej

Happy Choir Skłodowska to zespół wokalny, działający przy Prywatnej Szkole Podstawowej, Prywatnym Gimnazjum i Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Członek zespołu, Mateusz Ligenza wyjaśnił nam, skąd pomysł na nagranie „Początku”:

"

Kiedy tylko usłyszeliśmy „Początek” to wiedzieliśmy, że to utwór, który całym sercem chcemy zaśpiewać.

Muzyka jest dla nas sposobem wyrażania naszych emocji oraz przestrzenią, w której możemy się zjednoczyć, mimo bardzo zróżnicowanego wieku (najmłodsi członkowie zespołu mają 10 lat, a najstarsi 19), poglądów i zainteresowań. Ostatnie projekty nauczyły nas współpracy, pokory, wytrwałości i przyjemności, jaką daje wspólna zabawa z muzyką. Są one dla nas prawdziwą lekcją życia, w którą każdy z nas wkłada całe swoje serce.

Nie jesteśmy profesjonalistami. Dla wielu z nas nagranie teledysku i dźwięku to ogromne wyzwanie i stres. Wszystko robimy w ramach zajęć artystycznych w naszej szkole i prób zespołu. Mamy nadzieję, że „Początek” wprowadzi innych, tak jak nas, w wakacyjny nastrój oraz pozwoli uwierzyć, że warto jest razem pokonywać trudności i cieszyć się wspólnie z tego, co daje nam bycie „tu i teraz”. "

Za reżyserię i opiekę artystyczną nad wokalistami z Happy Choir odpowiadają Aleksandra Jabłońska-Błokowska i Karol Kasza. „Początek” nagrano w Alternative Records Studio w Będzinie, a teledysk zrealizował CyberDron.pl.

Męskie Granie – trasa 2018. Kto zagra i gdzie kupić bilety?

Trasa koncertowa Męskiego Grania w 2018 roku wystartowała 14 lipca 2018 w Poznaniu. Przed nami jeszcze 6 koncertów trasy, którą promuje utwór „Początek” w wykonaniu Korteza, Dawida Podsiadły i Krzysztofa Zalewskiego. Męskie Granie zawita do Katowic, Wrocławia, Krakowa, Gdyni, Warszawy i Żywca. Sprawdźcie, jacy wykonawcy wystąpią na poszczególnych koncertach i gdzie można kupić bilety na koncerty.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Męskie Granie