20.08.2015 09:35

Ugly Kid Joe wydaje płytę po 19 latach!

Zespół, który zdobył popularność w latach 90. powraca po długim czasie! Czego możemy spodziewać się po nowym krążku Ugly Kid Joe?

Ugly Kid Joe wydaje płytę po 19 latach!
foto: uglykidjoe.net

„Uglier Than They Used Ta Be”, bo tak będzie nazywać się album, trafi w ręce fanów już 18 września 2015 roku. Krążek składać się będzie z 11 utworów.

Czym charakteryzować się będzie nowa płyta według wokalisty, Whitfielda Crane’a?

"

To będzie duży przekrój muzyczny. W jednym pokoju znalazło się tyle miłości i talentu – właśnie tak brzmi nowy album. "

Na krążku oprócz autorskiego materiału znajdziemy dwa covery – „Papa Was A Rolling Stone” zespołu Rare Earth oraz „Ace Of Spades” Motorhead. Na ostatnim gościnnie pojawił się Phil Campbell, gitarzysta Motorhead!

Już teraz istnieje możliwość zakupu płyty w wersji pre-order na tej stronie internetowej. Dlaczego warto? Będziecie otrzymywać aktualizacje na temat zespołu, Wasze nazwiska mogą pojawić się we wkładce płyty, będziecie mieli okazję poznać kapelę lub dostaniecie ręcznie napisane teksty kawałków Ugly Kid Joe.

Zespół oficjalnie rozpadł się w 1997 roku. Lider kapeli, Whitfield Crane oraz Shannon Larkin (dołączył do Godsmack w 2002 roku), dopiero w 2006 roku postanowili założyć grupę Another Animal. Zespół Ugly Kid Joe reaktywował się w 2010 roku, by nagrać EP-kę „Stairway To Hell” i zagrać parę koncertów na letnich festiwalach.

Wygląda na to, że tym razem kalifornijska kapela wraca na dobre!

Do tej pory grupa wydała trzy studyjne albumy. Jeśli nadal nie możecie przypomnieć sobie o jakim zespole mowa, wystarczy włączyć poniższy utwór zatytułowany „Everything About You” i po kilku sekundach wszystko powinno być już jasne...

cf35be24ac70611916ed2e8aa7e3cb66

Tracklista:

 1. Hell Ain’t Hard to Find
 2. Let the Record Play
 3. Bad Seed
 4. Mirror the Man
 5. She’s Already Gone
 6. Nothing Ever Changes
 7. My Old Man
 8. Under the Bottom
 9. Ace of Spades (featuring Motorhead’s Phil Campbell)
 10. Enemy
 11. Papa Was a Rolling Stone (featuring Dallas Frasca)
Magda Słomka
Tagi: Rock News Ugly Kid Joe