Ujawniono list Johna Lennona do fanów. O czym pisał artysta?

03.09.2019 11:35
Ujawniono list Johna Lennona do fanów. O czym pisał artysta? Fot. . kadr z wideo YouTube: Imagine - John Lennon and The Plastic Ono Band (with the Flux Fiddlers)

John Lennon po rozpadzie The Beatles skupił się na solowej karierze. Muzyk nagrywał albumy z Yoko Ono i mocno angażował się w politykę.

Zespół The Beatles rozpadł się w 1970 roku. John Lennon zajął się wówczas karierą solową. Muzyk odciął się od wcześniejszych inspiracji, zaczął demonstrować poglądy antyreligijne. Lennon mocniej zaangażował się w projekty Yoko Ono, z którą nagrał nawet dwa albumy. Artysta wszedł również w świat polityki. Na albumie "Some Time in New York City" znalazł się utwór zatytułowany "The Luck of the Irish".

List Johna Lennona do jego słuchaczy

Na oficjalnym profilu Johna Lennona na Instagramie pojawiło się zdjęcie listu Johna Lennona. Wiadomość została zaadresowana do słuchaczy płyty. W liście artysta wspomniał właśnie o piosence "The Luck of the Irish". Tak brzmi fragment listu: 

LIST DO SŁUCHACZY, 18 stycznia 1972

Drodzy słuchacze, jesteśmy dumni, że "The Luck Of The Irish" (wszystkie wpływy z tego nagrania będą przekazane Ruchowi Praw Obywatelskich w Irlandii) wywołał u ludzi dyskusję na temat tego, co się dzieje... i odpowiedzi na komentarze P. Wakemana na temat sytuacji w Irlandii Północnej, jak czulibyśmy się okupowani przez wojska irlandzkie?

Jestem pewien, że z łatwością znaleźlibyśmy "przynajmniej milion" osób w Anglii, które cieszyłyby się z odwrotu sytuacji. Mam nadzieję, że słuchacze zauważyli, że nazwisko Raymonda Stewartsa jest w zasadzie szkockie, prawda? To ci specjalni Szkoci i Anglicy, którzy zostali wysłani do "kolonizacji" i "anglikowania" Irlandii Północnej w ostatnim stuleciu, chcą utrzymać Irlandię Brytyjską, podczas gdy w rzeczywistości JEST IRLANDIA! [...]

Przeczytaj także

John Lennon w liście ujawnił tło powstania piosenki "The Luck of the Irish". Według niektórych fanów, twórczość członka Beatlesów w trakcie jego kariery solowej, nie była do końca zrozumiana. Inni krytykowali artystę za zbyt mocną formę. Media uważały wówczas, że to wszystko przez zły wpływ Yoko Ono.

Zobacz także: John Lennon napisał list do fana 51 lat temu

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.