27.02.2018 15:15

Ujawniono niepublikowany utwór Chrisa Cornella z tekstem Johnny’ego Casha, „You Never Knew My Mind”

Jedno z ostatnich nagrań zarejestrowanych przez zmarłego w 2017 wokalistę Soundgarden trafi na album „Johnny Cash: Forever Words” z piosenkami do tekstów króla country.

Ujawniono niepublikowany utwór Chrisa Cornella z tekstem Johnny’ego Casha, „You Never Knew My Mind”
foto: MediaPunch/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS, Album Online/EAST NEWS

Chris Cornell, frontman takich zespołów, jak Soundgarden i Audioslave, jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów świata rocka, zmarł 18 maja 2017. Przyczyną śmierci było samobójstwo – muzyk powiesił się w hotelu w Detroit.

Odejście Chrisa było tak nieoczekiwane także dlatego, że w ostatnich miesiącach życia pozostawał bardzo aktywny muzycznie. Między innymi skomponował i zaśpiewał utwór „The Promise” do filmu „Przyrzeczenie”. Zarejestrował również piosenkę z tekstem Johnny’ego Casha, „You Never Knew My Mind”.

Niepublikowany dotąd utwór znajdzie się na albumie „Johnny Cash: Forever Words”, będącym hołdem dla zmarłego w 2003 roku wokalisty. Na krążek złoży się 16 utworów napisanych do listów, wierszy i niewykorzystanych tekstów legendy muzyki country.

Cornell nagrał wokale do „You Never Knew My Mind” niedługo przed swoją śmiercią. Komentował wtedy:

"

Spotkałem go raz czy dwa razy w życiu. Był bardzo uprzejmy. Był dla mnie jako muzyka wielką inspiracją. Także nagrał cover utworu, który napisałem [„Rusty Cage” Soundgarden w 1996]. Od tego czasu był silnie obecny w moim życiu. Jestem fanem jego jako artysty. "

Posłuchajcie, jak głos Soundgarden zaśpiewał tekst Człowieka w Czerni:

W nagraniu „Johnny Cash: Forever Words” oprócz Cornella wzięli udział tacy wokaliści, jak Elvis Costello, Kris Kristofferson i Willie Nelson. 16-utworowa płyta ukaże się 6 kwietnia 2018.

Maciej Koprowicz
Tagi: Chris Cornell Johnny Cash Rock News