11.03.2019 14:30

Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci Keitha Flinta z The Prodigy

Nadal trudno uwierzyć w śmierć wokalisty The Prodigy. Koroner zdradził, w jaki sposób muzyk popełnił samobójstwo.

Keith Flint z The Prodigy
foto: Avalon.red/REPORTER/East News

Wokalista The Prodigy zmarł 4 marca 2019 roku i jego ciało zostało znalezione w domu w Essex - ratownicy pogotowia ratunkowego próbowali go reanimować, ale niestety było już za późno. O śmierci muzyka poinformowali muzycy The Prodigy, którzy wyznali, że Keith Flint popełnił samobójstwo. Tuż po pojawieniu się smutnej informacji wielu przyjaciół oraz muzyków wyraziło swój żal oraz pożegnało się z muzykiem poprzez wpisy w social mediach. Jedną z takich osób był John Lydon, który przyznał, że Flint był bardzo samotny oraz nie mógł pogodzić się z rozwodem. To wszystko mogło spowodować u wokalisty myśli samobójcze.

Śmierć Keitha Flinta: oficjalna przyczyna śmierci muzyka The Prodigy

Na jaw wychodzą kolejne fakty związane ze śmiercią Keitha Flinta. Koroner z Chelmford ogłosił, że 49-letni muzyk popełnił samobójstwo poprzez powieszenie. Autopsja została przeprowadzona 7 marca 2019. Na wyniki toksykologiczne trzeba będzie jeszcze poczekać - prawdopodobnie dowiemy się więcej 23 lipca 2019. Policja nadal bada sprawę.

The Prodigy
The Prodigy
Przeczytaj także Ostatni koncert Keitha Flinta z The Prodigy. Fani udostępnili nagrania

Pomimo opinii Johna Lydona na temat złego stanu Keitha Flinta, wiele osób nie zauważyło niczego niepokojącego w zachowaniu muzyka. Portal NME podał informacje, jak wyglądały ostatnie dni wokalisty The Prodigy. Dwa dni przed śmiercią Flint pokonał swój najlepszy czas podczas biegu w ramach cotygodniowej inicjatywy Parkrun w Chelmsford. Co więcej, muzyk tuż przed śmiercią próbował sprzedać dom, w którym popełnił samobójstwo.  

Zobacz też: >>10 rockowych i metalowych coverów The Prodigy<<

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Prodigy