Ukraina oficjalnie wycofała się z Konkursu Eurowizji 2019

Joanna Chojnacka
28.02.2019 11:00
Ukraina oficjalnie wycofała się z Konkursu Eurowizji 2019 Fot. Eurovision Song Contest/Facebook

Maruv, która wygrała lokalne eliminacje do Eurowizji 2019 wycofała swój udział ze względów politycznych. Kraj nie wyśle za nią na konkurs żadnego zastępstwa.

Podczas finału Eurowizji 2019 Ukrainę miała reprezentować wokalistka Maruv z utworem "Siren Song". Niestety przez polityczny skandal artystka nie pojawi się na konkursie, co więcej - kraj nie znajdzie za nią także żadnego zastępstwa.

Przeczytaj także

Eurowizja 2019: Ukraina wycofała się z konkursu

Aby Maruv mogła pojawić się na Konkursie Eurowizji, musiałaby podpisać kontrakt z ukraińskim nadawcą publicznym. Niestety jeden z jego punktów zabraniał wokalistce koncertowania w Rosji, kolejny zmuszał do zrzeczenia się praw autorskich do własnej muzyki oraz pokrycia kosztów przygotowań do rywalizacji. Artystka nie chciała się na to zgodzić i zostać pionkiem w politycznej grze. Po rezygnacji piosenkarki pojawiło się pytanie - kto zastąpi Maruv?

Okazało się, że... nikt, a Ukraina oficjalnie wycofała się z konkursu. W mediach społecznościowych oraz na stronie Narodowej Telekompanii Ukrainy ogłoszono, że kraj nie wyśle swojego reprezentanta na Eurowizję 2019 ze względu na nadmierne upolitycznienie selekcji. Sondaż na Facebooku wskazuje, że aż 62 procent mieszkańców Ukrainy stwierdziło, że nie należy wysyłać na konkurs nikogo na siłę.

Sprawdź: >>Tulia będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji 2019<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.