28.02.2019 11:00

Ukraina oficjalnie wycofała się z Konkursu Eurowizji 2019

Maruv, która wygrała lokalne eliminacje do Eurowizji 2019 wycofała swój udział ze względów politycznych. Kraj nie wyśle za nią na konkurs żadnego zastępstwa.

Eurowizja 2019
foto: Eurovision Song Contest/Facebook

Podczas finału Eurowizji 2019 Ukrainę miała reprezentować wokalistka Maruv z utworem "Siren Song". Niestety przez polityczny skandal artystka nie pojawi się na konkursie, co więcej - kraj nie znajdzie za nią także żadnego zastępstwa.

Tulia
Tulia
Przeczytaj także Eurowizja 2019: Bukmacherzy nie dają Polsce szans. Tulia odpowiedziała hejterom na komentarze

Eurowizja 2019: Ukraina wycofała się z konkursu

Aby Maruv mogła pojawić się na Konkursie Eurowizji, musiałaby podpisać kontrakt z ukraińskim nadawcą publicznym. Niestety jeden z jego punktów zabraniał wokalistce koncertowania w Rosji, kolejny zmuszał do zrzeczenia się praw autorskich do własnej muzyki oraz pokrycia kosztów przygotowań do rywalizacji. Artystka nie chciała się na to zgodzić i zostać pionkiem w politycznej grze. Po rezygnacji piosenkarki pojawiło się pytanie - kto zastąpi Maruv?

Okazało się, że... nikt, a Ukraina oficjalnie wycofała się z konkursu. W mediach społecznościowych oraz na stronie Narodowej Telekompanii Ukrainy ogłoszono, że kraj nie wyśle swojego reprezentanta na Eurowizję 2019 ze względu na nadmierne upolitycznienie selekcji. Sondaż na Facebooku wskazuje, że aż 62 procent mieszkańców Ukrainy stwierdziło, że nie należy wysyłać na konkurs nikogo na siłę.

Sprawdź: >>Tulia będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji 2019<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Eurowizja