17.08.2016 09:47

Uliczny grajek zagrał Toola na stacji metra

W Warszawie mieliśmy obok Metra Centrum człowieka grającego na krześle. W Nowym Jorku uliczni muzycy wykonują... „The Pot” Toola.

Uliczny grajek zagrał Toola na stacji metra
foto: kadr z wideo

Jeśli mieszkacie w stolicy, z pewnością nieobce Wam są podróże metrem. Poranny ścisk, masa ludzi wpatrzonych w swoje smartfony i czytniki, nawet przez okno sobie człowiek nie popatrzy. Najciekawsze, co może nas spotkać na stacji, to bycie zaczepionym przez kanara albo kogoś rozdającego ulotki. Gdyby chociaż Ksawery Jasieński przeczytał „Następna stacja: Lateralus”...

Niestety, takie rzeczy tylko w Nowym Jorku. Wielkie Jabłko może poszczycić się nie tylko najbardziej rozbudowanym systemem komunikacji podziemnej, który liczy sobie najwięcej na świecie stacji i linii, lecz także dodatkowymi atrakcjami. Wyobraźcie sobie, że wysiadacie z metra np. na takim Wawrzyszewie, a tam stoi sobie gość z klawiszami i wykonuje utwór Maynarda Jamesa Keenana i spółki.

Dokładnie taką sytuację ilustruje poniższe wideo. Niejaki Ryan Albert postanowił zagrać „The Pot” na peronie przy stacji Union Square. Nazywanie go zwykłym ulicznym grajkiem to spore niedocenienie - to nie to co u nas, gdzie najczęściej kolejny bezdomny próbuje co najwyżej zmierzyć się z wokalną ekwilibrystyką i akustyczną wirtuozerią „Zawsze tam gdzie ty” Lady Pank.

Klawiszowa aranżacja Alberta pozwala spojrzeć na drugi singiel z „10,000 Days” od nieco innej strony, a i jego umiejętności wokalne są godne pozazdroszczenia. Muzyk sięga też w swoim repertuarze po kompozycje A Perfect Circle, a kiedy nie gra na stacjach nowojorskiego metra, udziela się w formacji Lucy Adamas. Nie wiemy jak Wy, ale my byśmy mu spokojnie wrzucili dychę na piwo.

Posłuchajcie sami tego niecodziennego coveru:

Jeśli lubicie Toola w innych wydaniach, polecamy Wam też utwory „Lateralus” i „Sober” w wykonaniu dzieciaków. Oczekiwanie na 5. album Adama Jonesa i kolegów możecie sobie również umilić słuchając „świętego prezentu” i najstarszych archiwalnych nagraniach z koncertu z 1991 roku.

Jak oceniacie cover Ryana Alberta?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Tool