Uliczny grajek zatrzymany przez policję za fałszowanie „Wonderwall” Oasis

Maciej Koprowicz
25.08.2017 11:27
Uliczny grajek zatrzymany przez policję za fałszowanie „Wonderwall” Oasis Fot. AP/FOTOLINK, AFP/EAST NEWS, imago/PanoramiC/EAST NEWS

Domorośli muzycy, którzy mają braki techniczne powinni omijać Danię szerokim łukiem. Najwyraźniej w tym kraju fałszowanie słynnych rockowych utworów jest nielegalne.

„Wonderwall” Oasis to jeden z ulubionych utworów gitarzystów-amatorów. Kawałek, który każdy zna, bardzo melodyjny, idealny na ognisko albo granie w plenerze. Jednak zanim się go wykona publicznie, powinno się go najpierw porządnie nauczyć.

Na długo zapamięta to pewien grajek z Aalborga w Danii, który nieopatrznie zaczął grać britpopowy hit pod uchem policjantów. Jego interpretacja utworu Oasis okazała się daleka od doskonałości – krótko mówiąc, „artysta” zawodził tak, że wszystkim w okolicy uszy puchły. Funkcjonariusze okazali się czujni na fałszywe nuty i zwrócili grajkowi uwagę.

W trosce o słuch obywateli Aalborga policjanci postanowili… odstawić muzyka do domu, by poćwiczył kompozycję Noela Gallaghera, zanim znowu zechce ją publicznie zmasakrować. Policja Nordjyllands w raporcie na swojej stronie internetowej napisała:

To, że umiesz zagrać „Wonderwall” nie znaczy, że powinieneś to robić. Gitarzysta grał głośno, źle i hałaśliwie. W ogóle nie brzmiał jak Liam Gallagher. Patrol porozmawiał z wokalistą i wysłał go do domu, by poćwiczył.

Ciekawe, jak wykonanie piosenki oceniłby sam wokalista Oasis. Znając cięty język Liama Gallaghera, pewnie nie pozostawiłby na Duńczyku suchej nitki. Muzyk 6 października 2017 wyda swój pierwszy album solowy, „As You Were”, promowany singlem „Wall Of Glass”. Zaczyna karierę na własny rachunek pomimo tego, że większość artystów solowych uważa za… pi*dy.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.