19.04.2018 14:10

Umywalka dla fanów winyli. Teraz chętniej będziesz czyścić zęby przy muzyce

Takie cudo zainteresuje niejednego melomana, który kocha muzykę i nie może bez niej żyć!

Umywalki dla fanów winyli
foto: instagram.com/Olympia Ceramica

Czarne krążki ostatnio cieszą się sporym zainteresowaniem melomanów, którzy coraz chętniej je kupują - Polacy wydali 71 % więcej pieniędzy na winyle w 2017.

Właśnie dla takich muzycznych wariatów firma Olympia Ceramica stworzyła umywalki, które przypominają gramofony i konsole didżejskie. Za pomysł odpowiedzialny jest Gianluca Paludi, który postanowił połączyć staromodne gramofony z nowoczesnym designem.

Umywalki dla fanów winyli

Wybór jest naprawdę spory - każda umywalka ma drewnianą bazę z wnęką na umywalkę, której dno przypomina płytę winylową, zaś kran stylizowany jest na igłę gramofonową. Co więcej pokrętła przypominające te, którymi zmienia się głośność muzyki, służą do zmiany temperatury wody i jej ciśnienie.

Nawet lustro stylizowane jest w taki sposób, by czuć się jak w studiu nagraniowym. Co więcej w zestawie znajduje się głośnik bluetooth, zatem myjąc zęby można posłuchać swojej ulubionej muzyki.

Nawet katalog umywalek utrzymany jest w konwencji winylowego szaleństwa:

Moda na winyle

Badacze przepowiedzieli już, że sprzedaż winyli pobije rekord wszech czasów z lat 80. Czarne krążki można kupić nawet w Biedronce za nieduże pieniądze, co na pewno zachęca niejednego melomana. Gdy w końcu człowiek uzbiera trochę winyli pojawia się problem, gdzie trzymać wszystkie te płyty - wtedy zerknijcie na nasze zestawienie 15 pomysłów na przechowywanie winyli.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele