04.10.2017 13:12

„Under The Bridge” Red Hot Chili Peppers zagrane pod mostem

Ten youtuber wszystko bierze dosłownie i gra na instrumentach w sposób kojarzący się z nazwami słynnych zespołów i tytułami ich piosenek. Tym razem wykonał wielki hit Peppersów zgodnie z jego tytułem.

„Under The Bridge” Red Hot Chili Peppers zagrane pod mostem
foto: kadr z wideo

Niejaki Davie504, znany ze swojego kanału na YouTube to bardzo zdolny instrumentalista, a jego specjalnością jest gra na basie. Standardowe granie już mu nie wystarcza – próbuje coraz bardziej oryginalnych instrumentów i technik wykonywania muzyki. Jest w stanie zagrać na gitarze nawet majonezem i chipsami, ale jego popisowym numerem jest granie przebojów słynnych kapel w sposób nawiązujący do ich nazwy bądź tytułów ich utworów.

I tak, jeśli bierze na – nomen omen – warsztat kawałek Toola, sięga po… zestaw narzędzi. Gdy chce zagrać coś Guns N’ Roses, szarpie struny pistoletem i różą. Z kolei „All The Small Things” Blink-182 zagrał na małych instrumentach. Pomysły na nowe ciekawe wykonania podsuwają mu internauci na jego kanale na YouTube. Swoje propozycje rozpoczynają formułą: „Very impressive, but can you play…” (Bardzo imponujące, ale czy możesz zagrać...).

Wyobraźnia fanów nie ma granic. Ostatnio jeden zaproponował, by Davie zagrał słynną piosenkę Red Hot Chili Peppers, „Under The Bridge” (Pod mostem) właśnie pod mostem. Youtuber chętnie spełnił tę prośbę, wykonując utwór na tak zwanej „podróżnej” gitarze basowej.

Nie po raz pierwszy muzyk sięgnął po twórczość zespołu Anthony’ego Kiedisa. Wykonał wcześniej wiązankę kilku kawałków Red Hot Chili Peppers z użyciem papryczek chili i piosenkę „Can’t Stop”, grając zgodnie z tytułem, bez przerwy.

Pochodzący z przełomowego albumu Peppersów, „Blood Sugar Sex Magik” z 1991 roku, utwór „Under The Bridge” to jeden z najsłynniejszych kawałków grupy z Kalifornii. Nic dziwnego, że chętnie jest coverowany przez innych artystów, niekoniecznie rockowych. Kiedyś popową wersję piosenki przedstawiły dziewczyny z All Saints, a w klimacie rapowym wykonali go Chino XL i Rama Duke. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Red Hot Chili Peppers