21.05.2015 15:20

Uskrzydlony Joe Satriani w nowym utworze

Geniusz gitary przedstawił „On Peregrine Wings" - premierową kompozycję, która znajdzie się na nadchodzącej płycie artysty. Posłuchajcie jak instrumentalista unosi się na skrzydłach muzyki.

Uskrzydlony Joe Satriani w nowym utworze
foto: Guitarist/Future Publishing/REX/East News

Nowy album gitarzysty ma się ukazać 24 lipca 2015 roku, a nazywać się będzie „Shockwave Supernova". Satriani zdradził już całkiem sporo szczegółów dotyczących tego wydawnictwa. Jednak najważniejsza informacja sprowadza się do możliwości odsłuchania „On Peregrine Wings".

Przed napisaniem utworu Satrianiemu towarzyszyły następujące myśli, które posłużyły mu za inspirację:

"

Zastanawiałem się nad perfekcyjną muzyką do latania i jakie mogłoby to być uczucie, gdyby stanęło się na krawędzi klifu, skoczyło się z niego i rozpoczęło się lot. Pewnie związany byłby z tym strach, ale i ekscytacja bycia tysiące metrów nad ziemią. "

Na „Shockwave Supernova" zagrają osoby, które miały już okazję nagrywać i koncertować z Satrianim. Na klawiszach i gitarze usłyszymy Mike'a Keneally'ego, za perkusją Marco Minnemanna, zaś na basie Bryana Bellera. Sekcję rytmiczną w części utworów nagrają: Vinnie Colaiuta, perkusista znany z występów m.in. ze Stingiem i Frankiem Zappą oraz basista Jane's Addiction, Chris Chaney. Producentem wydawnictwa jest John Cuniberti.

„Shockwave Supernova" można już zamówić poprzez oficjalną stronę artysty, satriani.com oraz Amazona i iTunes. Przedstawiamy okładkę płyty, którą zaprojektował Chapman Baehler.

Joe-Satriani-Shockwave-Supernova

Tracklista:

 1. Shockwave Supernova
 2. Lost In A Memory
 3. Crazy Joey
 4. In My Pocket
 5. On Peregrine Wings
 6. Cataclysmic
 7. San Francisco Blue
 8. Keep On Movin'
 9. All Of My Life
 10. A Phase I'm Going Through
 11. Scarborough Stomp
 12. Butterfly And Zebra
 13. If There Is No Heaven
 14. Stars Race Across The Sky
 15. Goodbye Supernova

Co sądzicie o nowym materiale od Satrianiego?

Robert Skowroński
Tagi: Rock News Joe Satriani