13.11.2014 14:05

Usłyszcie jeszcze raz muzykę Hendriksa!

Jimi Hendrix znalazł się wśród specjalnych wydawnictw na tegoroczny Record Store Day. Które nagranie muzyka trafi na winyl?

Usłyszcie jeszcze raz muzykę Hendriksa!
foto: materiały prasowe

11 ścieżek z „Hear My Music” zarejestrowanych zostało w pierwszej połowie 1969 roku. Wśród z nich znalazły się instrumentalne nagrania demo i fragmenty jam sessions. „Kreatywne eksploracje” gitarzysty i jego zespołu pojawią się na 2 analogowych krążkach w czarny piątek, 28 listopada.

„Hear My Music” ukazało się na płycie CD już 10 lat temu. Teraz posiadająca prawa do całej twórczości muzyka przyrodnia siostra Jimiego, Janie, postanowiła nagrania trochę odświeżyć i wydać je w limitowanej, audiofilskiej wersji. Pomogli jej w tym inżynier dźwięku Eddie Kramer oraz ekspert od Hendriksa – John McDermott.

Oprócz powyższej kompozycji, zatytułowanej „Ezy Ryder / Star-Spangled Banner”, na najnowszym wydawnictwie posłuchać będziemy mogli też „Drone Blues” czy „Jimi / Jimmy Jam”. Utwory te znane są co najmniej od 1980 roku, kiedy to weszły na płytę „Nine to the Universe”, ale jej zdobycie graniczy dziś z cudem.

Nie wybieracie się pod koniec listopada do Stanów Zjednoczonych, by kupić winyle? W tym roku do sklepów trafiły zremasterowane albumy „The Cry of Love” i „Rainbow Bridge”, wydane po raz pierwszy w 1971 roku. Dostępne są na CD, LP oraz w wersji cyfrowej.

Tracklista LP „Hear My Music”

Strona A

Slow Version
Drone Blues
Blues Jam at Olympic

Strona B

Jimi / Jimmy Jam

Strona C

Ezy Ryder / Star-Spangled Banner
Trash Man

Strona D

Jam 292
Message to Love
Gypsy Blood
Valleys of Neptune [Guitar]
Valleys of Neptune [Piano]

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Jimi Hendrix