07.02.2018 14:27

Utwór Black Sabbath w reklamie transmisji z zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018

„Iron Man” stanowi ścieżkę dźwiękową reklamy relacji z zimowych igrzysk w amerykańskiej stacji NBC. Wystąpił w niej snowboardzista Shaun White.

Utwór Black Sabbath w reklamie transmisji z zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018
foto: kadr z wideo, Amy Harris/Invision/AP/Fotolink/EAST NEWS

W piątek, 9 lutego 2018 rozpoczną się 23. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu w Korei Południowej. Najważniejsze wydarzenie czterolecia w świecie „białych” sportów jak zawsze może liczyć na zainteresowanie telewidzów na całym świecie.

Do zimowych potęg sportowych należą między innymi Stany Zjednoczone. W tym kraju dyscypliny zimowe nie mogą równać się popularnością z tymi „letnimi”, ale i tak olimpijskie transmisje będą śledzone przez milionów widzów.

W USA wyłączne prawa do relacjonowania igrzysk w Korei ma stacja NBC. Swoje transmisje telewizja zapowiada spotami reklamowymi pod hasłem „Best of U.S.” z udziałem słynnych amerykańskich sportowców. W każdej z nich ujęcia olimpijczyków opatrzone są popularnym utworem muzycznym, który według twórców spotów najlepiej odzwierciedla charakter danego zawodnika.

Ścieżkę dźwiękową spotu na temat snowboardzisty Shauna White’a, który startuje w konkurencji halfpipe (akrobacje na desce na specjalnej rampie) stanowi utwór „Iron Man” Black Sabbath. Faktycznie, miano „Człowieka z żelaza” idealnie pasuje do tego sportowca. Podczas treningu w Nowej Zelandii White doznał groźnego wypadku na stoku, który skutkował 62 szwami, w tym 22 na twarzy. White to dwukrotny złoty medalista z igrzysk w Turynie (2006) i Vancouver (2010).

W innych spotach NBC, które premierowo zaprezentowane zostały przy okazji Super Bowl 4 lutego 2018, występują m.in. snowboarderka Chloe Kim, narciarka alpejska Lindsey Vonn i łyżwiarz figurowy Nathan Chen.

W Polsce igrzyska w Pjongczangu będzie można oglądać w TVP i Eurosporcie. Eurosport zapowiada swoje transmisje spotem z utworem „I Want It All” Queen.

Maciej Koprowicz
Tagi: Black Sabbath Rock News