Utwór Black Sabbath w reklamie transmisji z zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018

Maciej Koprowicz
07.02.2018 14:27
Utwór Black Sabbath w reklamie transmisji z zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018 Fot. kadr z wideo, Amy Harris/Invision/AP/link/EAST NEWS

„Iron Man” stanowi ścieżkę dźwiękową reklamy relacji z zimowych igrzysk w amerykańskiej stacji NBC. Wystąpił w niej snowboardzista Shaun White.

W piątek, 9 lutego 2018 rozpoczną się 23. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu w Korei Południowej. Najważniejsze wydarzenie czterolecia w świecie „białych” sportów jak zawsze może liczyć na zainteresowanie telewidzów na całym świecie.

Do zimowych potęg sportowych należą między innymi Stany Zjednoczone. W tym kraju dyscypliny zimowe nie mogą równać się popularnością z tymi „letnimi”, ale i tak olimpijskie transmisje będą śledzone przez milionów widzów.

W USA wyłączne prawa do relacjonowania igrzysk w Korei ma stacja NBC. Swoje transmisje telewizja zapowiada spotami reklamowymi pod hasłem „Best of U.S.” z udziałem słynnych amerykańskich sportowców. W każdej z nich ujęcia olimpijczyków opatrzone są popularnym utworem muzycznym, który według twórców spotów najlepiej odzwierciedla charakter danego zawodnika.

Ścieżkę dźwiękową spotu na temat snowboardzisty Shauna White’a, który startuje w konkurencji halfpipe (akrobacje na desce na specjalnej rampie) stanowi utwór „Iron Man” Black Sabbath. Faktycznie, miano „Człowieka z żelaza” idealnie pasuje do tego sportowca. Podczas treningu w Nowej Zelandii White doznał groźnego wypadku na stoku, który skutkował 62 szwami, w tym 22 na twarzy. White to dwukrotny złoty medalista z igrzysk w Turynie (2006) i Vancouver (2010).

W innych spotach NBC, które premierowo zaprezentowane zostały przy okazji Super Bowl 4 lutego 2018, występują m.in. snowboarderka Chloe Kim, narciarka alpejska Lindsey Vonn i łyżwiarz figurowy Nathan Chen.

W Polsce igrzyska w Pjongczangu będzie można oglądać w TVP i Eurosporcie. Eurosport zapowiada swoje transmisje spotem z utworem „I Want It All” Queen.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.