23.08.2016 11:46

Utwór Cannibal Corpse wykonany na ukulele

Moda na covery z wykorzystaniem tego hawajskiego instrumentu nie ominęła deathmetalowców z Buffalo. Posłuchajcie „Evidence in the Furnace” w wykonaniu YouTuberów.

Utwór Cannibal Corpse wykonany na ukulele
foto: kadr z wideo

Brutalna twórczość deathmetalowej kapeli Paula Mazurkiewicza nijak nie przystaje do hawajskich klimatów z ukulele w dłoniach i wiankami na głowie. Teksty lidera utrzymane w stylistyce gore słyną przecież z takich motywów jak wytryski krwią, roztrzaskiwanie twarzy młotkiem czy gwałcenie nożem. Gdzie tu miejsce dla radosnego plumkania na ukulele?

Cóż, Rob Scallon nieraz już udowodnił, że stać go na wiele. W duecie z YouTuberką Sarah Longfield przerobił już na taką modłę „Payback” Slayera, który też zdawał się nie pasować do łagodniejszego brzmienia - a jednak się udało. Podobnie rzecz wygląda w przypadku „Evidence in the Furnace” Cannibal Corpse.

Kolejne radosne spotkanie „fanek Florence and the Machine” na sali gimnastycznej. Po poprzednim wszyscy się już powinni spodziewać, co z tego może wyniknąć. Jak nietrudno było przewidzieć, znowu musiało się skończyć na kawałku metalowego łojenia zaaranżowanym w zupełnie nowy sposób.

Sarah Longfield kolejny raz robi wrażenie już samą interpretacją wokalną, a jeśli wsłuchamy się w jej słowa... Cóż, należy się jej naprawdę bać, jeśli „piosenką o swoim weekendzie” nazywa kawałek, opowiadający o zadźganiu, odrywaniu kawałków mięsa, mrożeniu trupa, a następnie ukrywaniu na zawsze wszelkich dowodów w tytułowym piecu.

Zresztą przekonajcie się sami:

To nie pierwszy raz, kiedy Cannibal Corpse został zaprezentowany w niespodziewanej wersji. Wcześniej mogliśmy już posłuchać „Evisceration Plague” w disneyowskim coverze. Z kolei religijne osoby rozkręciły pogo na Boże Ciało przy „Sarcophagic Frenzy”. Zastanawialiśmy się też, jak córka Paula Mazurkiewicza zareaguje na jego teksty, gdy dorośnie...

A jaki utwór pasowałby do Waszego ostatniego weekendu?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Cannibal Corpse Rob Scallon