Utwór Depeche Mode bez instrumentów
Aleksandra Degórska
06.06.2016 11:59
Utwór Depeche Mode bez instrumentów Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie, jak brzmiałby jeden z najsłynniejszych numerów zespołu, gdyby syntezatory nagle przestały działać...

„Just Can't Get Enough” pochodzi z debiutanckiego krążka zatytułowanego „Speak and Spell” z 1981 roku. Były to czasy, gdy świat opanowała moda na muzyków reprezentujących new romantic - kolorowe dziwne ciuchy, jeszcze bardziej dziwne fryzury, syntezatory i piosenki, przy których można było poskakać na dyskotekach.

Debiut Depeche Mode jest przepełniony duchem new romantic. „Just Can't Get Enough” stał się pierwszym dużym przebojem zespołu i kapela gra go nadal na koncertach.

Teraz wyobraźcie sobie, że cofamy się do początku lat 80., oglądamy program telewizyjny, w którym muzycy brytyjskiego zespołu choć wciskają klawisze na syntezatorach, to z instrumentów nie wydobywają się żadne dźwięki.

Dave Gahan kręci bioderkami, słychać tylko jak jego buty szurają po podłodze i coś nuci pod nosem, a gdy zaczyna śpiewać... można się nieźle uśmiać:

No cóż, brak muzyki nie przeszkodziło w tym, by Gahan dalej kontynuował swój słynny „Dave Dance”. Wokalista Depeche Mode zdecydowanie zalicza się do rockmanów, którzy zadziwiają szalonymi tańcami na scenie i w tej dziedzinie ciężko mu dorównać.

Po wydaniu debiutanckiej płyty Vince Clarke opuścił szeregi kapeli i można śmiało stwierdzić, że jego odejście wyszło na dobre zespołowi, bowiem to spowodowało, że jego kompozytorskie obowiązki przejął Martin Gore.

Niepozorny chłopak z bujną czupryną postanowił wypuścić na światło dzienne potworki, które miał w swojej głowie. Tym sposobem Depeche Mode przeszedł na ciemną stronę mocy i choć jego muzyka nadal nadaje się do tańca, to nie jest tak infantylna, jak na początku kariery.

Co więcej, Depeche Mode zainspirował rzesze artystów ciężkiego grania, do czego przyznają się chociażby Marilyn Manson czy Chino Moreno. Lista metalowych coverów brytyjskiej kapeli jest naprawdę długa i obejmuje takich twórców, jak chociażby Rammstein, Ghost czy Lacuna Coil.

Podoba się Wam utwór Depeche Mode w wersji bez instrumentów?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.