25.04.2018 15:54

Utwór Dream Theater w wykonaniu Polaków. Posłuchaj coveru „The Silent Man”

Zespół Factor 8 nagrał cover, który powinien spodobać się fanom Dream Theater. Posłuchajcie, jak prezentuje się ta przeróbka.

Dream Theater w coverze Polaków
foto: kadr z wideo

Porywanie się na utwory znanych legend jest naprawdę ryzykowne. Jeżeli ktoś bierze się za przeróbkę Dream Theater, to zdaje sobie sprawę, że fani formacji będą bardzo rygorystyczni w swoich ocenach. Im większa legenda, tym więcej coverów, a tym razem na repertuar Amerykanów zdecydował się polski zespół Factor 8.

Metalowa kapela pochodzi z Bydgoszczy i postanowiła dla odmiany wykonać cover znanej kompozycji Dream Theater. Wybór zespołu padł na piosenkę „The Silent Man”, która pochodzi z płyty „Awake” z 1994 roku. Jest to trzeci album Dream Theater i ostatni nagrany z klawiszowcem Kevinem Moorem.

Dream Theater w wykonaniu Polaków

Posłuchajcie, jak polski zespół wypadł w repertuarze Dream Theater:

Nowy album Dream Theater

Tymczasem muzycy Dream Theater zabierają się za nagrywanie 14. krążka, który będzie następcą „The Astonishing”. Formacja planuje wejść do studia w czerwcu 2018, a nowego albumu powinniśmy się spodziewać w lutym 2019 roku. Następnie Dream Theater wybierze się w marcu 2019 w światową trasę koncertową.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dream Theater