29.03.2017 15:25

Utwór Iron Maiden zagrany przez Ksenomorfa sprzedającego mydło

Nawet nie próbujemy odgadnąć, co się tu odksenomorfiło...

Utwór Iron Maiden zagrany przez Ksenomorfa sprzedającego mydło
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

W 1979 roku Ridley Scott odmienił oblicze kosmicznego horroru, tworząc jeden z najsłynniejszych filmów science fiction w historii kinematografii. „Obcy - 8. pasażer „Nostromo”” wyrastał jeszcze z tradycji kiczowatych produkcji o potworach, lecz wprowadził ją na nieosiągalny wcześniej poziom realizmu i namacalności. Ogromna w tym zasługa szwajcarskiego surrealisty H. R. Gigera, który zaprojektował Ksenomorfa.

I zapewne nigdy by nie przewidział, że przerażające dzieło jego nieprzeniknionej wyobraźni zostanie lata później wykorzystane przy promowaniu... mydła. Ale wbrew pozorom to jeszcze nie koniec historii, a zaledwie jej początek. Wideo, z którym mamy tu do czynienia, to z kolei bowiem poziom absurdu, o którym mógłby zapomnieć niejeden surrealista.

Mężczyzna reklamujący mydło nie przebrał się tylko za Ksenomorfa. Znalazł sobie jeszcze do kompletu gitarę w kształcie tzw. facehuggera - czyli tego samego Obcego w początkowym stadium rozwoju. I udaje, że gra na niej „2 Minutes to Midnight” Iron Maiden. Czemu akurat ten utwór? A czemu w ogóle gość przebrany za Ksenomorfa sprzedaje mydło?!

Na szczęście całe zdarzenie zostało uwiecznione na wideo - w innym wypadku w życiu byśmy nie uwierzyli, że doszło do takiego zajścia. Wy też się powinniście z tego cieszyć, bo dzięki temu możecie to zobaczyć sami na własne oczy. A z pewnością prędko tego widoku nie zapomnicie.

Oto on, Ksenomorf-gitarzysta na stoisku z mydłem:

Pewnie nic lepszego już dziś nie zobaczycie, ale żeby nie było, że nie próbowaliśmy. Spróbujcie też najgorszych coverów Iron Maiden zagranych na flecie, „The Trooper” na akordeonie lub w wykonaniu orkiestry dętej. Mamy też dla Was sygnety z podobizną Eddiego oraz Steve’n’Seagulls w coverze „Aces High”.

Kupilibyście mydło od tego Ksenomorfa?

Jakub Gańko
Tagi: Iron Maiden Duperele Obcy