Utwór Ozzy'ego zanucony przez gracza „Guitar Hero”

Aleksandra Degórska
28.01.2016 15:50
Utwór Ozzy'ego zanucony przez gracza „Guitar Hero” Fot. kadr z wideo

Takiej interpretacji numeru Osbourne'a jeszcze nie słyszeliście! Co skłoniło użytkownika do stworzenia takiej wersji?

Śpiewać każdy może, nucić pod nosem tym bardziej. Chyba każdy lubi sobie czasem coś cicho pośpiewać pod prysznicem, czy też podczas mycia naczyń w kuchni. Ten YouTuber udowodnił, że można śpiewająco zanucić dosłownie wszystko.

Użytkownik GuitarHeroFailure co rusz wrzuca na swój kanał nagrania, w których chwali się  poczynaniami w grze „Guitar Hero”. Wśród utworów, które wykonał są takie numery, jak „Raining Blood” czy „Cowboys from Hell”. Wziął on również na warsztat numer Ozzy'ego „Bark at the Moon”. W momencie, gdy chciał opublikować swoje wykonanie, otrzymał komunikat o naruszeniu praw autorskich.

YouTuber łatwo się nie poddał i postanowił mimo wszystko opublikować to nagranie. Wpadł on na błyskotliwy pomysł, jak ominąć prawa - po prostu zaczął nucić partię gitary. Tym sposobem zamiast ostrego riffu mamy dźwięki typu „yyy-eeee-duu-duuu” itd. W takiej wersji, bez jakiegokolwiek podkładu muzycznego ciężko poznać, że to ten utwór Ozzy'ego, gdzie muzyk wcielił się w rolę szalonego naukowca, który wypija jedną ze swoich mikstur i zamienia się w wilkołaka.

Posłuchajcie, jak brzmi „Bark at the Moon” zanucony przez gracza:

Ciekawe, jak ten numer brzmiałby, gdyby YouTuber spróbował zanucić partie wszystkich instrumentów? Niejednokrotnie fani muzyki nas zaskakiwali, więc bardzo możliwe, że już ktoś wpadł na taki pomysł.

„Guitar Hero” to fenomen na skalę światową. Dzięki symulatorowi, każdy z graczy może spróbować swoich sił na gitarze. Wyższą szkołą jazdy jest wersja „Guitar Hero Live”, gdzie uczestnik ma wrażenie, że gra na ogromnej scenie przed prawdziwą publicznością. O tym projekcie opowiedział serwisowi Antyradio.pl John Napier, który był odpowiedzialny za jego powstanie. W grze można odegrać m.in. numery „Shepherd of Fire”, „Buried Alive” oraz „Nightmare” z repertuaru Avenged Sevenfold.

Wy też nucicie numery Ozzy'ego?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.