20.05.2016 14:22

Utwór Pearl Jam w kociej parodii

Gdy nie ma właścicieli w domu złośliwe czworonogi miauczą przy dźwiękach Pearl Jam. Zobaczcie, jak wygląda typowy dzień kocurów.

Utwór Pearl Jam w kociej parodii
foto: kadr z wideo

Pamiętacie animowanego Mike'a Pattona, który uczył dzieci gotowania? Za nagranie był odpowiedzialny Joey Siler, który lubi czasem trochę pośmiać się ze znanych muzyków. Tym razem postanowił pokazać kocury, które przepadają za muzyką Pearl Jam.

Chyba każdy właściciel kota zdaje sobie sprawę, że te zwierzaki to małe bestie, które robią dziwne rzeczy, gdy tego nikt nie widzi. Niby taki słodki kocur siedzi sobie spokojnie na parapecie i gapi się w okno, ale niech nie zwiedzie Was jego niewinny wygląd.

Sam śpiewający kotek Petter, którego głos bardzo przypomina Eddiego Veddera, przy akompaniamencie numeru Pearl Jam „Jeremy” przyznał, że nie jest wcale taki grzeczny:

"

W domu drę twoje krzesła i blaty stołów. Nie mów mi - Stop! Nie będę słuchać. Pazury są ostre i czyste. Spędzam dzień patrząc z okna. "

Kot również filozofuje zastanawiając się, dlaczego jego znajomi grają w cykora. Natomiast, gdy małej wiewiórze nie udaje się przetrwać w zderzeniu z samochodem, kocur nawet uronił łezkę.

Zobaczcie, jak przedstawia się ta animowana parodia:

Oczywiście w oryginale była mowa zupełnie o czymś innym. Tekst do „Jeremy” stworzył Eddie. Wokalista zainspirował się historią pewnego nastolatka, który zastrzelił się na oczach swoich szkolnych kumpli w klasie. Kawałek ukazał się na debiutanckiej płycie Pearl Jam zatytułowanej „Ten”. 

Do singla powstał teledysk, który wyreżyserował Mark Pellington i w 1993 roku otrzymał kilka statuetek podczas MTV Video Music Awards. Ciekawe, czy utwór byłby równie popularny, gdyby w klipie pojawiły się niesforne animowane koty. 

Jak widać twórca kreskówkowych opowieści, Joey Siler, ma głowę pełną pomysłów. To właśnie on stworzył halloweenową lekcję wycinania dyni z zespołem Lamb Of God czy kukurydzianą parodię Korna. Aż strach pomyśleć, co jeszcze stworzy.

Jak podoba się Wam kocia parodia Pearl Jam?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Pearl Jam Eddie Vedder