Utwór Pink Floyd w orientalnej wersji

Aleksandra Degórska
06.05.2016 17:50
Utwór Pink Floyd w orientalnej wersji Fot. kadr z wideo; Caryca Pejnta

Takiego coveru „Another Brick in the Wall” jeszcze nie słyszeliście. Przekonajcie się, jak brzmiałaby ta słynna kompozycja, gdyby Pink Floyd zawitał do Azerbejdżanu.

Płyta „The Wall” z 1979 roku to jedno z najambitniejszych przedsięwzięć w dorobku Pink Floyd. Krążek zawędrował na wysokie pozycje list sprzedaży w wielu krajach. Aż strach pomyśleć w ilu domach znajduje się album z charakterystyczną ścianą zbudowaną z cegieł.

Krążek nadal żyje własnym życiem za sprawą chociażby Rogera Watersa, który przez długie lata prezentuje materiał na żywo. Obecnie były muzyk Pink Floyd pracuje nad operą bazującą na płycie. Dzieło będzie mieć swoją premierę 11 marca 2017 roku i powstanie z okazji 375-lecia Montrealu.

Siłą rzeczy również wielu fanów po dziś dzień bierze na warsztat nieśmiertelne kompozycje Pink Floyd. Jednak czasem należy puścić nieco wodze fantazji i zaproponować nietuzinkową wersję, która jest nie do podrobienia.

„Another Brick in the Wall” jest na tyle słynnym numerem, że niektórym mógłby się już znudzić. Dlatego też warto sięgnąć po naprawdę pomysłowe covery, które robią mocne wrażenie na słuchaczu.

Do takich wersji można zaliczyć orientalną interpretację numeru, która brzmi tak, że początkowo ciężko się domyśleć, o jaki numer chodzi:

Azerbejdżanki zespół rzeczywiście pokazał klasę. Słuchając takiej interpretacji można odnieść wrażenie, jakby było się gdzieś na Bliskim Wschodzie obfitującym w bogate brzmienia, które zaciekawią niejednego słuchacza. W nagraniu nie zabrakło również dziecięcego chóru, który odśpiewał słynne słowa protest songu.

Pink Floyd doczekał się wielu coverów w wykonaniu również słynnych artystów. Jako przykład można podać Dream Theater w numerze „Wish You Were Here”, Pearl Jam czy Billy'ego Corgana i Toma Morello, którzy wykonali „Comfortably Numb”.

Jak oceniacie orientalny cover Pink Floyd?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.