08.11.2016 12:44

Utwór Queen w eleganckiej wersji

„Don't Stop Me Now” pochodzi z płyty „Jazz” i muzycy z Postmodern Jukebox postanowili zagrać ten kawałek w taki sposób, jakby rzeczywiście pojawił się na jazzowym albumie.

Utwór Queen w eleganckiej wersji
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Jak wiadomo Freddie Mercury nigdy się nie poddawał i parł do przodu w zawrotnym tempie. Nic zatem dziwnego, że to właśnie on stworzył kawałek „Don't Stop Me Now”, który jest jednym z tych numerów, który uzależnia i niezwykle szybko poprawia humor.

„Don't Stop Me Now” pojawił się na krążku „Jazz” z 1978 roku i stał się ponadczasowym hitem, który Queen + Adam Lambert nadal wykonują podczas swoich koncertów. Co natomiast jeśli chodzi o covery? Pisaliśmy już o „człowieku-orkiestrze”, który zadziwił wykonaniem tego utworu w talent show.

A co powiecie na bardziej elegancką jazzową wersję? Postmodern Jukebox ma tę sztukę opanowaną do perfekcji. Zespół wraz z wokalistką Melinda Doolittle postanowili nieco pobawić się aranżacją kawałka „Don't Stop Me Now” i stworzyć z tego ciekawie jazzującą kompozycję. Nie jest ona może tak energetyczna jak oryginał, ale wokalistka ma kawał głosu i ciekawie zinterpretowała stary hit Queen.

Jest to niezła alternatywa dla fanów brytyjskiej kapeli, którzy znają już oryginał na pamięć i przesłuchali wszelkie dostępne wersje live z Freddiem na wokalu. Jak widać repertuar Queen sprawdziłby się w jazzowej wersji na potańcówach na początku XX wieku.

Postmodern Jukebox ma na swoim koncie również covery „Welcome To The Jungle Guns N' Roses, „Dream On” Aerosmith czy „Creep” Radiohead.

Jak oceniacie elegancki cover „Don't Stop Me Now”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen