Utwór Sabatonu stał się hymnem polskiej szkoły mundurowej

10.09.2019 16:08
Utwór Sabatonu stał się hymnem polskiej szkoły mundurowej Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Na apelu szkolnym w Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku usłyszymy słynny kawałek grupy Sabaton. To dopiero szkoła!

Jednym z najpopularniejszych utworów grupy Sabaton, szczególnie wśród polskich fanów, jest kawałek "40:1". Piosenka opowiada o historii obrony Wizny z roku 1939, podczas której zaledwie kilkuset polskich żołnierzy zmierzyło się z ponad 40 000 niemieckich najeźdźców. Kompozycja zatem wydaje się być całkiem odpowiednim utworem na apel szkoły w Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku.

Utwór Sabatonu stał się hymnem polskiej szkoły mundurowej

Dobrze przeczytaliście! Jak podaje radio5.com.pl, słynny utwór Sabatonu stał się oficjalnym hymnem liceum. Na taki pomysł wpadł major Piotr Półbratek, szef sztabu 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich. Agnieszka Pasko, dyrektor CEM-u, zdradziła, że w ten sposób szkoła chce pokazać, że o waleczności Polaków wiedzą również obcokrajowcy. 

Przeczytaj także

Placówka chce iść z duchem czasu i dlatego postanowiła skontaktować się z zespołem, by otrzymać oficjalną zgodę na odtwarzanie piosenki podczas apeli szkolnych. Dyrektor CEM-u zdradziła w rozmowie z Radiem 5, że trwają rozmowy z Sabaton w sprawie ewentualnej wizyty grupy w ełckiej szkole. Czas pokaże, czy grupa znajdzie czas w swoim napiętym grafiku, by odwiedzić placówkę, co byłoby nie lada wydarzeniem w Ełku.

Sabaton zagra koncert w Polsce w 2020

Z początkiem roku 2020 Sabaton ruszy w europejską trasę promującą nowy album "The Great War". Sabaton zagra w naszym kraju 24 stycznia 2020 w warszawskiej hali Torwar. Supportem kapeli, podczas całej planowanej trasy, będą: Apocalyptica oraz Amaranthe.

Zobacz także: Basista grupy Sabaton: Ludzie zarzucają nam promowanie wojny [WYWIAD]

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.