20.03.2017 14:28

Utwór Slipknota zrobił furorę w fińskim talent show

Nikt chyba się nie spodziewał, że ten sympatyczny uczestnik zacznie się wydzierać śpiewając „Psychosocial” - a jednak! Zobaczcie, jak jury zareagowało na ten występ.

Utwór Slipknota zrobił furorę w fińskim talent show
foto: kadr z wideo; Daniel DeSlover / imageSPACE / Sipa / East News

Zazwyczaj idąc do talent show uczestnicy wybierają utwory, które każdy zna i lubi, jak również takie numery, w których może pokazać swoje walory wokalne. Metalowy repertuar raczej nie jest wskazany, bo zazwyczaj jury składa się z gwiazd pop, które szukają drugiej Whitney Houston a nie Coreya Taylora.

Jednak czasami zdarza się cud - któryś z jurorów zna się na screamingu i docenia naprawdę mocny repertuar. Sporo szczęście miał ten uczestnik fińskiej edycji programu „The Voice”, bowiem w jury okazał się rockman Michael Monroe znany z kapeli Hanoi Rocks. Gdy artysta usłyszał utwór Slipknota „Psychosocial” w wykonaniu uczestnika Jani Korpela z kapeli Red Raven Down zdecydował się odwrócić, żeby zobaczyć z kim ma do czynienia i poskakać sobie przy metalowym akompaniamencie.

Miny reszty jury mówią wszystko - uczestnik talent show nie przekonał ich do siebie nawet, gdy wraz z kolejnymi taktami numeru pokazał, jak brzmi jego barwa głosu bez wydzierania się do mikrofonu. Mówi się trudno - najważniejsze, że jeden z członków jury postanowił mu dać szansę:

W tym szaleństwie jest metoda - jak widać prawdziwi rockmani jeszcze nie umarli i potrafią docenić młode pokolenie, które woli słuchać Slipknota niż nudnych popowych kawałków. Tak trzymać!

Coraz więcej wariatów decyduje się na wybór takiego właśnie repertuaru w talent show nie bojąc się krzywych min jurorów. Wspominaliśmy już o uczestniku, który wykonał „Unanswered” grupy Suicide Silence w rumuńskim talent show czy utworze Necrophagist, który wybrzmiał w kanadyjskim talent show. Warto również wspomnieć o śpiewaczce operowej, która wykonała repertuar AC/DC, aż wszystkim opadły szczęki.

Jak oceniacie wykonanie numeru Slipknota w talent show?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slipknot