02.05.2016 17:16

Utwór Smash Mouth wykonany przez postacie Disneya

Kolejny raz mamy potwierdzenie, że ludzka kreatywność nie zna granic. Zobaczcie, jak prezentuje się zwariowany cover „All Star”.

Utwór Smash Mouth wykonany przez postacie Disneya
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

W 1999 roku album zespołu Smash Mouth zatytułowany „Astro Lounge” promowany był przez singiel „All Star”. Numer szybko zdominował radiostacje i wskoczył na 4. pozycję listy Billboard Hot 100. Zresztą nadal utwór często można usłyszeć w radiu i nie ma chyba osoby, które nie kojarzyłaby tej kompozycji.

Ironiczny numer zapewne doczekał się trochę coverów, ale pewien YouTuber przeskoczył konkurencję. Stworzył on nietuzinkową wersję, która przypadnie do gustu nie tylko fanom kapeli, ale również tym, którzy lubią animowane filmy. Otóż słynny kawałek wyśpiewują... postacie z bajek Disneya.

Aranżacja utworu jest taka sama, ale w klipie widzimy sceny ze znanych animacji, gdzie słowa utworu wymawiają Wasi ulubieni bohaterowie z takich filmów, jak chociażby „Król Lew”, „Księga Dżungli”, „Toy Story” czy „Pocahonstas”. 

Zobaczcie, jak prezentuje się taka „disneyowska” wersja „All Star”:

Jak widać ktoś bardzo się nudził, bo stworzenie takiego nagrania zajmuje sporo czasu. Nie dość, że YouTuber idealnie zsynchronizował wypowiadane przez bohaterów słowa, to również w momencie muzycznego przerywnika takie postacie, jak Dżinn czy Timon wywijają biodrami w rytm muzyki.

Tak naprawdę choć dzieciaki szybko wyrastają, to bajki Disneya nie starzeją się. Nostalgia za ulubionymi bohaterami często nas dopada i niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że dorośli gorliwie wracają do kreskówek z dzieciństwa. Co więcej chętnie tworzą wszelakie wariacje na temat animowanych filmów, czego przykładem są chociażby rockowe i metalowe covery utworów z bajek czy przedstawienie Dave'a Grohla jako księżniczki Disneya.

Jeśli natomiast chcielibyście obejrzeć nagranie, gdzie zastosowano podobny pomysł jak w „All Star”, to polecamy Wam wideo, w którym utwór Linkin Park został wykonany przez 183 filmy. Zamiast wydzierania się Chestera Benningtona mamy sceny ze znanych filmów takich jak, np. „Ojciec Chrzestny” czy „Władca Pierścieni”. Jak widać sporo ludzi ma naprawdę za dużo wolnego czasu.

Jak Wam się podoba utwór Smash Mouth w wersji wykonanej przez postacie Disneya?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele