Utwór Suicide Silence zostanie usunięty z gry „Devil May Cry 5”? Powodem oskarżenia o molestowanie

Aleksandra Degórska
21.09.2018 15:48
Utwór Suicide Silence zostanie usunięty z gry „Devil May Cry 5”? Powodem oskarżenia o molestowanie Fot. kadr z wideo

Firma odpowiedzialna za grę nic nie wiedziała o tym, że wokalista Suicide Silence został oskarżony o molestowanie nieletniej. Jednak producent teraz rozważa wycofanie piosenki z gry.

Wraz z wypuszczeniem trailera do gry „Devil May Cry 5” pojawiły się pewne kontrowersje wokół muzyki, która się w nim pojawiła. Za piosenkę „Subhuman” odpowiedzialny jest zespół Suicide Silence oraz kompozytor Cody Matthew Johnson. Numer ma się pojawiać w grze w momencie walk głównego bohatera Dante.

Producent gry chce usunąć piosenkę Suicide Silence

Możliwe jednak, że piosenka zostanie usunięta z gry. Wszystko z powodu tego, że wokalista Suicide Silence, Eddie Hermida, został oskarżony o molestowanie nieletniej. Dziewczyna zarzuciła muzykowi, że zmuszał ją do wymieniania się nagimi zdjęciami, choć była jeszcze nieletnia. Kiedy dziewczyna Eddiego odkryła ich znajomość, artysta postanowił ograniczyć kontakty z internautką, co doprowadziło ją do próby samobójczej.

Hermida przyznał się do stawianych zarzutów i zdradził, że nie wiedział, iż jego przyjaciółka była niepełnoletnia. Muzyk Suicide Silence przeprosił dziewczynę.

Firma odpowiedzialna za grę Capcom najwyraźniej nie zarejestrowała tego, że doszło do takiej afery i umieściła kawałek w trailerze, co nie wszystkim się spodobało. Zobaczcie, jak prezentuje się ten trailer.

Przedstawiciele Capcom wyznali, że chcą wycofać piosenkę Suicide Silence z trailera, jak również biorą pod uwagę, by ją usunąć z gry:

Muzyka została nagrana przed tym, jak sprawa z wokalistą została ujawniona i o niej nie wiedzieliśmy aż do tego momentu. Teraz jednak jesteśmy już dobrze poinformowani, Capcom zdecydował, że nie będzie używać tego utworu w celach promocyjnych. Zastanawiamy się nad dalszym postępowaniem wobec tego utworu w obrębie całej gry.

Eddie Hermida jest wokalistą deathcore'owego Suicide Silence od 2013 roku. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego w 2012 w wypadku motocyklowym Mitcha Luckera.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.