21.09.2018 15:48

Utwór Suicide Silence zostanie usunięty z gry „Devil May Cry 5”? Powodem oskarżenia o molestowanie

Firma odpowiedzialna za grę nic nie wiedziała o tym, że wokalista Suicide Silence został oskarżony o molestowanie nieletniej. Jednak producent teraz rozważa wycofanie piosenki z gry.

Suicide Silence stworył utwór do gry
foto: kadr z wideo

Wraz z wypuszczeniem trailera do gry „Devil May Cry 5” pojawiły się pewne kontrowersje wokół muzyki, która się w nim pojawiła. Za piosenkę „Subhuman” odpowiedzialny jest zespół Suicide Silence oraz kompozytor Cody Matthew Johnson. Numer ma się pojawiać w grze w momencie walk głównego bohatera Dante.

Producent gry chce usunąć piosenkę Suicide Silence

Możliwe jednak, że piosenka zostanie usunięta z gry. Wszystko z powodu tego, że wokalista Suicide Silence, Eddie Hermida, został oskarżony o molestowanie nieletniej. Dziewczyna zarzuciła muzykowi, że zmuszał ją do wymieniania się nagimi zdjęciami, choć była jeszcze nieletnia. Kiedy dziewczyna Eddiego odkryła ich znajomość, artysta postanowił ograniczyć kontakty z internautką, co doprowadziło ją do próby samobójczej.

Hermida przyznał się do stawianych zarzutów i zdradził, że nie wiedział, iż jego przyjaciółka była niepełnoletnia. Muzyk Suicide Silence przeprosił dziewczynę.

Firma odpowiedzialna za grę Capcom najwyraźniej nie zarejestrowała tego, że doszło do takiej afery i umieściła kawałek w trailerze, co nie wszystkim się spodobało. Zobaczcie, jak prezentuje się ten trailer.

Przedstawiciele Capcom wyznali, że chcą wycofać piosenkę Suicide Silence z trailera, jak również biorą pod uwagę, by ją usunąć z gry:

"

Muzyka została nagrana przed tym, jak sprawa z wokalistą została ujawniona i o niej nie wiedzieliśmy aż do tego momentu. Teraz jednak jesteśmy już dobrze poinformowani, Capcom zdecydował, że nie będzie używać tego utworu w celach promocyjnych. Zastanawiamy się nad dalszym postępowaniem wobec tego utworu w obrębie całej gry. "

Eddie Hermida jest wokalistą deathcore'owego Suicide Silence od 2013 roku. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego w 2012 w wypadku motocyklowym Mitcha Luckera.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Suicide Silence