23.02.2016 15:46

Utwór Suicide Silence zszokował jury w talent show

Rumuński wokalista wykonał utwór „Unanswered” grupy Suicide Silence. Zobaczcie fragment programu z jego udziałem.

Utwór Suicide Silence zszokował jury w talent show
foto: kadr z wideo

Programy typu talent show raczej nie kojarzą się z rockiem i metalem. Mimo że występują w nich od czasu do czasu nieco mocniej brzmiące grupy i wokaliści, przede wszystkim wiążemy z nimi popowe gwiazdki i komercyjne produkty. Dlatego też każde wyróżniające się na ich tle wykonanie wzbudza od razu dużo emocji.

Tak jak występ niejakiego Vadima Balabana w rumuńskiej edycji programu „Mam talent”. Wokalista wcale nie zdecydował się wykonać rodzimego przeboju „Dragostea din tei”, a uczciwe deathcore'owe łojenie autorstwa zespołu Suicide Silence. 19-latek odpowiednio wczuł się w swoją rolę i nie oszczędzał strun głosowych.

Równie ciekawe jak jego wykonanie są jednak reakcje jurorów i publiczności. O ile jedna z jurorek jest ewidentnie zbulwersowana, a wręcz obrzydzona nieludzkimi odgłosami, które wydobywa z siebie Balaban, tak już inny juror dołącza do niego na scenie. Do zabawy dołączają się prowadzący, którzy dają się porwać wspólnym szaleństwom, a nawet uprawiają przez chwilę headbanging.

Nagranie z całego tego zajścia obejrzycie poniżej:

Utwór „Unanswered” znalazł się na debiutanckiej płycie Suicide Silence z 2007 roku. Album zadebiutował na 94. miejscu Billboardu, co biorąc pod uwagę gatunek muzyczny, w którym obraca się zespół, było niemałym sukcesem. Album „The Cleansing” szybko stał się jednym z największych bestsellerów w historii wytwórni Century Media.

Oto oryginalny teledysk do tego kawałka:

To nie pierwszy raz, kiedy w programie tego typu pojawiły się mocniejsze brzmienia. Zobaczcie nasze zestawienie 10 najgorszych metalowych „Idoli”. Jeśli zaś chodzi o reakcje, nic nie pobije chłopaka, który pierwszy raz w życiu usłyszał metal właśnie w talent show.

Jak Wam się podoba takie wykonanie Suicide Silence?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Suicide Silence