09.08.2016 14:20

Utwór The Offspring wykonany przez 230 filmów

Postacie ze słynnych obrazów połączyły siły, żeby wykonać popularny przebój punkowej kapeli. Posłuchajcie, jak to może brzmieć.

Utwór The Offspring wykonany przez 230 filmów
foto: ons.pl; kadr z wideo; Caryca Pejnta

Często światy filmu i muzyki się zazębiają. Nie rzadko soudtracki z filmów stają się słynniejsze od obrazów, a klipy powstałe do utworów układają się w jedną całość. Sporo muzyków jest dobrymi aktorami, aktorzy zaś zakładają swoje własne zespoły.

Nic zatem dziwnego, że maniak Ross Thompson postanowił połączyć zamiłowanie do kina z ulubionymi zespołami. YouTuber zasłynął z tego, że montuje nagrania, w których słowa utworów wypowiadane są przez postacie ze znanych filmów. Na swoim koncie ma on nietuzinkowe covery Linkin Park, jak również Green Day.

Tym razem twórca wziął się za słynny kawałek The Offspring zatytułowany „Pretty Fly (for a White Guy)”. Wszystko rozpoczyna się w momencie, gdy do swojego ukochanego instrumentu podchodzi słynny Muppet - Zwierzak. Dalej już do akcji wkracza Arnold Schwarzenegger, osioł z filmu „Shrek” czy Hermiona Granger. Tym sposobem mamy kadry z różnych filmów przeróżnych gatunków. W sumie jest ich aż... 230.

 Zgadniecie wszystkie?

Nie dość, że postacie wypowiadają poszczególne słowa numeru w odpowiednim czasie, to również twórca zadbał, aby taniec czy pewne smaczki aranżacyjne zostały podkreślone przez ruch postaci filmowych. Aż strach pomyśleć, ile czasu YouTuber spędził na tworzeniu tego numeru.

Czy The Offspring mógł przewidzieć, że ich singiel z 5. krążka Americana z 1998 roku doczeka się takiego coveru? Aczkolwiek to było do przewidzenia, bo im popularniejszy przebój tym więcej osób, które chcą pokazać swoją interpretację utworu. Singiel zajął 53. pozycję na liście Billboard 100 i po dziś dzień radiostacje lubią puszczać ten numer.

Tymczasem zespół potwierdził, że świat muzyki i filmu ma wiele wspólnego prezentując premierowy kawałek do filmu „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą”. The Offspring nagrał przeróbkę utworu „Gigantor” The Dickies.

Jak Wam się podoba „Pretty Fly (for a White Guy)” w wykonaniu 230 filmów?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The Offspring