Utwór The White Stripes w zwierzęcym coverze

Aleksandra Degórska
08.06.2016 13:15
Utwór The White Stripes w zwierzęcym coverze Fot. kadr z wideo

Znowu mroczne bestie w akcji! Posłuchajcie, jak wyją w słynnym kawałku „Seven Nation Army”.

Piękno drzemie w prostocie. Ot pulsująca perkusja i w kółko powtarzany motyw gitarowy, do tego zawadiacki wokal Jacka White'a. Wisienką na torcie jest teledysk utrzymany w kolorach czerni, bieli oraz czerwieni.

Garażowe granie duetu The White Stripes przypadło do gustu wszystkim smakoszom rocka, którzy już się obawiali, że w obrębie tego stylu nic ciekawego nie powstanie. Jak się jednak okazuje, wystarczą dwie głowy pełne pomysłów, by stworzyć kawał naprawdę dobrej muzyki.

Na pewno mało jest osób, które nie kojarzyłoby tego charakterystycznego gitarowego motywu z utworu „Seven Nation Army”. Singiel pochodzi z płyty „Elephant” z 2003 roku i automatycznie wskoczył na szczyty list przebojów. Numer zdobył również nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy utwór rockowy.

Ok, ale co w całej tej opowieści o parze muzyków robią zwierzęta? Otóż nadszedł czas na kolejny pokręcony cover słynnej kompozycji, przy czym do akcji wkraczają dziwne czworonogi. Wyją, parskają, piszczą, szczekają... wszystko w rytm utworu „Seven Nation Army”.

Tak, za tę profanację utworu odpowiedzialny jest ten sam szaleniec, który stworzył zwierzęce covery numerów „Duality” Slipknota czy „I-E-A-I-A-I-O” System of a Down. Ale na tym nie koniec, bo mogliśmy się również przekonać, jak brzmią wyjące psy i koty w „Where Is My Mind” Pixies oraz jak psy wyszczekujące „Numb” Linkin Park.

Nie zabrakło też pokręconej wersji Queen, „We Will Rock You” oraz „Bring Me to Life” Evanescence.

Jeśli jednak jesteście zwolennikami bardziej „tradycyjnych” coverów, to możecie sięgnąć po nagrania mrocznych dzieciaków z Children Medieval Band, które wykonały „Seven Nation Army” nie gorzej niż dorośli. Co powiecie również na numer The White Stripes w eleganckiej wersji zaprezentowanej przez Postmodern Jukebox? Jest w czym wybierać!

Jak oceniacie zwierzęcy cover „Seven Nation Army”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.