30.04.2019 11:07

Utwór ze śpiewem ptaków pojawił się na brytyjskiej liście najpopularniejszych singli

Tego jeszcze nie było! Piosenka, w której usłyszymy wyłącznie śpiew ptaków wyjątkowo spodobała się brytyjskim słuchaczom. Dzięki temu utwór trafił na listę przebojów.

Rudzik
foto: shutterstock.com

Jakie utwory znajdziemy na listach przebojów? Na pewno będą to radiowe hity, które szybko wpadają w ucho. Na brytyjskiej liście singli Top 100 za okres 29 kwietnia 2019-5 maja 2019 w pierwszej dziesiątce pojawiły się nowe utwory Billie Eilish, Taylor Swift, Lil Nas X oraz Stormzy. Jednak to właśnie 11. pozycja jest sporym zaskoczeniem dla wielu słuchaczy.

Utwór ze śpiewem ptaków pojawił się na brytyjskiej liście najpopularniejszych singli

Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków ma na celu ochronę ptaków i wpadła na błyskotliwy pomysł, by nagłośnić sprawę zagrożonych gatunków ptaków. W tym celu brytyjska organizacja pozarządowa stworzyła specjalny utwór zatytułowany "Let Nature Sing", w którym słyszymy śpiew 25 ptaków m.in. rudzika, dzięcioła czy lasówkę.

Które ptaki przypominają metalowych wokalistów
Które ptaki przypominają metalowych wokalistów
Przeczytaj także Które ptaki przypominają metalowych wokalistów?

Utwór na tyle spodobał się słuchaczom, że dostał się nawet na listę singli Top 100. Na YouTubie kawałek ma już ponad 70 tysięcy wyświetleń. Posłuchajcie, jak bardzo relaksująco brzmi kawałek "Let Nature Sing":

Prawda, że ten utwór brzmi bardzo przyjemnie? Martin Harper z Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest pozytywnie zaskoczony zainteresowaniem tego utworu:

"

Tysiące osób przez kilka dni streamowało nasz utwór, by usłyszeć najlepszych wokalistów natury i pokazać, że kochają piosenki ptaków. Odzew na "Let Nature Sing" świadczy o tym, że natura jest niesamowita, ale też jest w potrzebie. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest jeszcze za późno i wiemy co zrobić, by razem poprawić sytuację dla nas i dla przyszłych pokoleń. "

Björk: Na płytę nagrałam ptaki, które brzmią jak R2-D2 z z „Gwiezdnych wojen”
Björk: Na płytę nagrałam ptaki, które brzmią jak R2-D2 z z „Gwiezdnych wojen”
Przeczytaj także Björk: Na płytę nagrałam ptaki, które brzmią jak R2-D2 z z „Gwiezdnych wojen”

Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków została założone w 1889 roku i jest jedną z największych tego typu organizacji na świecie. Zrzesza ona milion osób, wśród których jest 13000 wolontariuszy. Organizacja przyczyniła się m.in. do wprowadzenia zakazu używania piór w przemyśle odzieżowym.

Tagi: Duperele