21.07.2015 09:40

Utwory AC/DC zawsze kończą się tak samo?

Nie macie czasem wrażenia, że kawałki AC/DC mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego? W razie wątpliwości, możecie to sprawdzić słuchając kompilacji końcówek numerów kapeli!

Utwory AC/DC zawsze kończą się tak samo?
foto: Retna / Photoshot / REPORTER

Pewnemu bystrzakowi zaświtało w głowie, że kiedy tylko którykolwiek utwór australijskiej grupy zmierza ku końcowi, wszystko zaczyna mu się mieszać... Czyżby wychodziło na to, że każdy kawałek ma takie samo zakończenie? Aby to sprawdzić, najłatwiej porównać ze sobą podejrzane partie melodyczne...

W roli dociekliwego wystąpił tu Paul „Neanderpaul” Marshall, DJ, który nie miał większego problemu ze skleceniem niezwykłej kompilacji. Paul pomyślał, że byłoby zabawnie sprawdzić ile razy AC/DC kończy utwory w podobnym stylu.

"

Przebrnięcie przez wszystko zajęło dużo czasu. Przyrzekam, żaden numer się nie powtórzył. To końcowe fragmenty prawie każdej piosenki, jaką kiedykolwiek stworzyła kapela (wiele kawałków jest po prostu wyciszanych, więc zostały przeze mnie pominięte). Oni wiedzą, jak zakończyć utwór, to pewne. "

ejsi

Posłuchajcie nietypowej kompilacji!

Autoplagiat? :) W latach 80. zespół otrzymał opinię od krytyka o tym, że nagrał 10 takich samych płyt. Angus Young skomentował sprawę...

"

On jest kłamcą. Stworzyliśmy 11 takich samych krążków. "

Najważniejsze to dystans do siebie... Też uważacie, że AC/DC kopiuje i powiela swoją własną twórczość?

Magda Słomka
Tagi: Duperele AcDc