Utwory AC/DC zawsze kończą się tak samo?
Magda Słomka
21.07.2015 09:40
Utwory AC/DC zawsze kończą się tak samo? Fot. Retna / Photoshot / REPORTER

Nie macie czasem wrażenia, że kawałki AC/DC mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego? W razie wątpliwości, możecie to sprawdzić słuchając kompilacji końcówek numerów kapeli!

Pewnemu bystrzakowi zaświtało w głowie, że kiedy tylko którykolwiek utwór australijskiej grupy zmierza ku końcowi, wszystko zaczyna mu się mieszać... Czyżby wychodziło na to, że każdy kawałek ma takie samo zakończenie? Aby to sprawdzić, najłatwiej porównać ze sobą podejrzane partie melodyczne...

W roli dociekliwego wystąpił tu Paul „Neanderpaul” Marshall, DJ, który nie miał większego problemu ze skleceniem niezwykłej kompilacji. Paul pomyślał, że byłoby zabawnie sprawdzić ile razy AC/DC kończy utwory w podobnym stylu.

Przebrnięcie przez wszystko zajęło dużo czasu. Przyrzekam, żaden numer się nie powtórzył. To końcowe fragmenty prawie każdej piosenki, jaką kiedykolwiek stworzyła kapela (wiele kawałków jest po prostu wyciszanych, więc zostały przeze mnie pominięte). Oni wiedzą, jak zakończyć utwór, to pewne.

ejsi

Posłuchajcie nietypowej kompilacji!

Przeczytaj także

Autoplagiat? :) W latach 80. zespół otrzymał opinię od krytyka o tym, że nagrał 10 takich samych płyt. Angus Young skomentował sprawę...

On jest kłamcą. Stworzyliśmy 11 takich samych krążków.

Najważniejsze to dystans do siebie... Też uważacie, że AC/DC kopiuje i powiela swoją własną twórczość?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.